Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.
Utorkové správy zo sveta kryptomien
Čaká nás rast, ktorý si ani nevieme predstaviť?
Na trhu s kryptomenami prevláda skepsa. Tí, čo doňho vstúpili až v závere minulého roka, aktuálne zrejme nemajú na kryptomeny dobrého slova. Veď nakupovať Bitcoin za takmer 20 tisíc dolárov a teraz ho sledovať na úrovni okolo 6500 USD nie je práve pekný pohľad. Tí čo naliali svoju investíciu do altcoinov, majú straty ešte omnoho väčšie. Mnohí odborníci sa napriek tomuto výraznému pádu a súčasnému downtrendu zhodujú na tom, že keď dozrie čas, kryptomeny čaká ďalší ešte výraznejší “bull run“. Patrí medzi nich David Spencer, COO spoločnosti Blockbid, ktorý v rozhovore pre Express.co.uk uviedol, že podľa jeho názoru sa “šialenstvo okolo kryptomien ešte ani len nezačalo”. Spencer poukazuje na to, že kryptomeny v súčasnosti vlastní len necelé jedno percento svetovej populácie. K kombinácii s tým, že sa o kryptomeny a technológiu blockchain čoraz intenzívnejšie zaujímajú banky a veľkí investori, pravdepodobnosť masovej adaptácie je v budúcnosti veľmi veľká. ,,Myslím si, že do 18 až 24 mesiacov príde masívna svetová adaptácia,” uviedol Spencer, ktorý v rámci rozhovoru povedal aj to, že kryptomeny majú potenciál stať sa bežným denne používaným nástrojom, no v súčasnosti potrebujú regulácie, ktoré ich jasne definujú. (bitcoinist)
Hacknutá decentralizovaná burza
Decentralizované burzy pôsobia omnoho bezpečnejšie, než tie centralizované, ktore majú v súčasnosti na trhu s digitálnymi menami majoritu. Avšak ani tie nie sú odolné všetkým hackerským útokom. Dôkazom toho je správa o hacku decentralizovanej burzy Bancor, ktorá potvrdila, že prišla kvôli útoku internetových pirátov o 12 miliónov dolárov. Bancor pozastavil všetky operácie, no potvrdil, že neboli dotknuté žiadne peňaženky užívateľov. Cointelegraphu zároveň dnes skoro ráno uviedol, že očakáva opätovné spustenie všetkých operácií do 24 hodín (teda niekedy v utorok večer). (cointelegraph)
Štúdia: Kryptomeny sú prirodzeným ďalším krokom
Podľa štúdie “Cryptocurrencies: Overcoming Barriers to Trust and Adoption”, ktorú napísal profesor William Knottenbelt z Imperial College v Londýne a Dr. Zaznep Guruc z Imperial College Business School v spolupráci s obchodnou platformou eToro, sú kryptomeny prirodzeným ďalším krokom pre peniaze a v priebehu jedného desaťročia sa môžu stať hlavným platobným nástrojom. Podľa štúdie však musia Bitcoin a ďalšie hlavné digitálne meny dovtedy vyriešiť šesť hlavných výziev na splnenie týchto požiadaviek: škálovateľnosť, použiteľnosť, regulácie, volatilita, stimuly a súkromie. Správa zdôrazňuje, že nové platobné systémy ako aj typy aktív neprichádzajú len tak cez noc. Ako príklad je uvedený prvý email, ktorý bol poslaný v roku 1971, no trvalo asi tri desaťročia, kým sa stal používateľsky štandardne využívaný. (cointelegraph)
Ebook: TOP 5 AI kryptomien
Dostupné na stiahnutie
Bitcoin čaká nepekný koniec, tvrdia americkí ekonómovia
Traja významní americkí ekonómovia Joseph Stiglitz, Kenneth Rogoff a Nouriel Roubini hovorili v rozhovore pre Financial News negatívne o šanciach prežitia Bitcoinu, pričom poukázali na tradičné dôvody, prečo upadne do zabudnutia: anonymita Bitcoinu je vraj v rozpore s myšlienkou vytvoriť transparentný bankový systém, umožňuje „hanebné” činnosti a Bitcoin nespĺňa žiadnu z vlastnosti peňazí. (cointelegraph)
Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.