Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (4.10.): Veľká novinka Abra, rast kryptomien spôsobí FOMO

Článok

Správy dňa - ABRA a koláž Bitcoin
Správy dňa - ABRA a koláž Bitcoin

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Hodnota kryptomien bude rásť vďaka FOMO

FOMO – v angličtine “fear of missing out”, respektíve po slovensky “starch z premárnenej príležitosti” bude podľa CEO spoločnosti deVere Group Nigela Greena hlavným dôvodom rastu hodnoty kryptomien. Postupná adaptácia digitálnych mien bude podľa neho totiž viesť k tomu, že noví investori sa budú snažiť udržať krok so svojou konkurenciu a teda z pochopiteľných dôvodov vstúpia do trhu aj oni. Rovnaký názor má aj Mike Novogratz, známy miliardár stojaci za spoločnosťou Galaxy Digital. Ten poukázal na to, že Bitcoin už nemožno považovať za bublinu typu tulipánovej mánie. Dôkazom má byť napríklad skutočnosť, že hodnota kryptozmenárne Coinbase je už 8 miliárd dolárov, pričom pred rokom bola 1,5 miliardy a to všetko napriek tomu, že ceny kryptomien tento rok výrazne klesli. Bitcoin sa jednoducho stáva mainstreamom.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Abra spúšťa veľkú novinku pre bežných investorov

Digitálna menová peňaženka a zmenáreň Abra spustila podporu pre nový token BIT10, ktorý sleduje kryptomenový index Bitwite 10 Large Cap Crypto Index. Tento index zaznamenáva ceny 10 najväčších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie, ktorá v súčasnosti predstavuje 80 percent celkovej kapitalizácie kryptomien. Token BIT10 je možné kúpiť výhradne len na zmenárni Abra alebo prostredníctvom jej peňaženky s minimálnou investíciou 5 dolárov. ,,Investovanie do indexov je extrémne populárne u akcii, dlhopisov a kryptomien, pretože dáva investorom diverzifikovanú expozíciu bez toho, aby museli neustále monitorovať správy a pokúšať sa predpovedať, ktoré aktíva budú najcennejšie. Doteraz bolo v kryptomenovom priestore investovanie do indexov dostupné iba inštitúciám a akreditovaným investorom,” uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Bitwise Hunter Horsley. (cointelegraph)

Blockchain bude pre JPMorgan kľúčový

Štúdia, ktorú si dali vypracovať v JPMorgan ukázala, že technológia blockchain bude kľúčovou technológiou pre túto banku. Spoločnosť RM analyzovala podnikové stratégie JPMorgan, aby zabezpečila konkurenčnú výhodu voči ostatným bankám, nefinančným spoločnostiam a začínajúcim firmám. Banka podľa odhadov vyčlenila na technologické výdavky v roku 2018 10,8 miliardy dolárov, z čoho 5 miliárd pôjde do fintech.  (cointelegraph)

Hodnota Blockchainu vo výrobnom odvetví rapídne vzrastie

Správa spoločnosti ResearchLinker ukázala, že medzi rokmi 2020 až 2025 zaznamenáme významný nárast využívania blockchain technológie v americkom výrobnom procese. Správu rozdelili jej autori pomocou aplikácie, konečného použitia a územia. Štúdia rozdelila blockchain na výrobný trh založený na konečnom využitý do energetiky, priemyslu, automobilového priemyslu, farmaceutického priemyslu, letectva a obrany, potravín a nápojov, textilu a odevov a ´ďalších odvetví. Podľa výskumu sa očakáva, že blockchain va výrobnom trhu dosiahne hodnotu 30 miliónov dolárov do roku 2020 a bude rásť veľkým tempom do roku 2025 až k predpokladanej hodnote 566 miliónov dolárov. Blockchain má v tomto odvetví zjednodušiť obchodné procesy a zabezpečiť transparentnosť a nemennosť, pričom sa eliminujú sprostredkovatelia v logistických a dodávateľských reťazcoch. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.