Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (10.2.): Fork Litecoinu, rast Ripple, zatknutí vedci či dane v Japonsku

Článok

Správy dňa - kryptomeny - Charlie Lee
Správy dňa - kryptomeny - Charlie Lee

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Ak sa vám tento typ článkov páči, dajte nám like alebo pozitívny komentár pod článok, aby sme vedeli, že máme v tomto formáte pokračovať. Zatiaľ ho spúšťame len skúšobne na pár nasledujúcich dní.

Sobotňajšie správy zo sveta kryptomien

Burza Binance je v plnej prevádzke, no ak vám nefunguje adresa binance.com, vyskúšajte adresu us.binance.com, ktorá je plne funkčná.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Charlie Lee, zakladateľ Litecoinu, na svojom Twitteri uviedol, že avizovaný Fork LTC je podvod, ktorý sa snaží zmiasť ľudí, že ide o pravý Litecoin. ,,Litecoin Cash, Litecoin Plus, Litecoin *(hocičo), všetko sú to podvody, ktoré sa snažia zmiasť ľudí mysliac si, že ide o Liotecon,” vysvetlil Lee.

Japonská kuryptozmenáreň Coincheck, ktorá bola hacknutá o kryptomeny v hodnote 530 miliónov dolárov, potvrdila, že od utorka opäť umožní svojim zákazníkom výbery jenov (japonská mena).

Americká spoločnosť Alaint Payment Systems (APS), ktorá ponúka kompletné riešenia platieb za tovar a služby, oznámila, že zaradí Litecoin (LTC) do svojej ponuky ako možnosť platby.

Najväčšia indická burza ZebPay pridala Ripple (XRP) do svojho portfólia. Zdá sa, že sa to okamžite odzrkadlilo aj na hodnote tokenu XRP, ktorý za posledných 24 hodín rástol o vyše 40%.

,,Kryptomeny sú reálna vec – nikam neodídu,” povedal Jen/Hsun Huang, CEO spoločnosti Nvidia, ktorá sa špecializuje na výrobu grafických kariet.

Štát Arizona je o krok bližšie k tomu, aby jeho občania mohli platiť dane Bitcoinom či inými kryptomenami. Návrh zákona prešiel 8. februára senátom a následne bol poslaný do Snemovne reprezentantov na ďalšie posúdenie.

Predstavitelia francúzskej a nemeckej vlády vyzývajú pred summitom G20 k hlbšej diskusii týkajúcej sa kryptomien. Nemecký minister financií Peter Altmaier a guvernéri nemeckých bánk sa obávajú negatívnych dopadov kryptomien, ktoré predstavujú značné riziká pre investorov. ,,Domnievame sa, že môžu existovať nové príležitosti z tokenov a technológii, ktoré s nimi súvisia. Kryptomeny však môžu predstavovať pre investorov aj značné riziko a bez primeraných opatrení môžu byť využité na trestnú činnosť. Z dlhodobého hľadiska sa môžu objaviť aj potenciálne riziká v oblasti finančnej stability,” znelo v liste, ktorý bol odoslaný argentínskej vláde, ktorá organizuje najbližší summit.

Japonci budú platiť daň zo zisku z kryptomien vo výške 15 až 55 percent, informoval Bloomberg. Japonská národná daňová agentúra rozhodla už minulý rok, že príjmy z kryptomien budú zaradené medzi “rôzne príjmy”. Daň zo zisku z kryptomien bude vyššia ako približne 20% daň, ktorú musia Japonci platiť zo zisku z akcií a cudzích mien. Vyššia percentuálna daň bude platiť pre tých, ktorí zarábajú viac ako 40 miliónov jenov ročne, čo je približne 367 tisíc dolárov. V susednej Južnej Kórei sa už dávnejšie rozhodlo, že daň z príjmov z kryptoobchodov bude na úrovni 24,2%.

Americká služba pre vnútorne výnosy (IRS) vytvorí 10-členný tím vyšetrovateľov, ktorých úlohou bude sledovať investorov do kryptomien kontrolovať, či uvádzajú svoje zisky v daňových priznaniach.

Niekoľko vedcov pracujúcich v ruskom národnom nukleárnom centre (Federal Nuclear Center), ktoré zamestnáva vyše 20 tisíc ľudí, bolo zatknutých po tom ako sa snažili využiť superpočítače na ťažbu Bitcoinu. Mimochodom na tom istom mieste Sovieti v minulosti vyvinuli svoju prvú atómovú bombu.

Chceli by ste písať o kryptomenách pre kryptonovinky.sk? Kontaktujte nás na kryptonovinky@gmail.com.

 

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.