Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (10.1.): Trh sa prepadol o 10 miliárd dolárov, TRON zamestnal právnika zo SEC

Článok

Bitcoin správy dňa a pád
Bitcoin správy dňa a pád

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin výrazne padol, trh stratil 10 miliárd dolárov

Dnes ráno prišiel trh v dôsledku pádu hodnoty Bitcoinu (o približne 5%) dokopy až 10 miliárd dolárov. Trhová kapitalizácia kryptomien sa prepadla zo 138 000 000 USD na približne 128 000 000 USD. Altcoiny v reakcii na toto oslabenie krvácali výraznejšie než Bitcoin. Napríklad Bitcoin Cash stratil až 15% svojej hodnoty voči doláru. V zelených číslach je za posledných 24 hodín len TRON (TRX), ktorý je stále v 5% pluse. Vďačí za to očakávanému spusteniu kryptomeny P2P torrentovej služby BitTorrent, ktorá bude čoskoro spustená na blockchaine TRON.

Tron (TRX) najal bývalého advokáta zo SEC

Blockchainová platforma TRON (kryptomena TRX) oznámila, že najala bývalého právneho zástupcu americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC), aby v projekte TRON zastával pozíciu riaditeľa právneho oddelenia. David Labhart bude taktiež hlavným poradcom TRON pre regulačné otázky. Tron novou akvizíciou reaguje na prijímanie nových právnych nariadení v USA týkajúcich sa oblasti kryptomien. (cointelegraph)

51% útok na Ethereum Classic potvrdený

Zástupcovia kryptomenovej burzy Gate.io oficiálne potvrdili, že sa na blockchaine Ethereum Classic (ETC) udial 51% útok, o ktorom sme vás informovali v predchádzajúcich dňoch. Gate.io uverejnila analýzu transakcií ETC na svojej platforme počas spomínaného útoku, pričom potvrdila, že zistila sedem spätných transakcií – štyri z nich údajne vykonal útočník a celkovo preniesol 54 200 ETC (hodnota okolo 271 000 dolárov v čase zverejnenia informácie). Spoločnosť zároveň informovala, že všetkým poškodením klientom jej burzy kompenzuje straty a prevezme ich na seba. 51% útok na blockchain Ethereum Classic potvrdila aj bezpečnostná firma Slow Mist a informovala o ňom aj zmenáreň Coinbase, ktorá uviedla, že jej zákazníci neutrpeli žiadne straty. (cointelegraph)

Meno Coinbase bolo na Twitteri zneužité na podvodné účely

Twitter účet belgickej neziskovej organizácie FEB sa stal obeťou hackerov, ktorí prostredníctvom neho urobili falošný affiliate účet americkej zmenárne Coinbase (účet organizácie premenovali na “Coinbase”). Odberateľov tohto kanála následne informovali o tom, že Coinbase medzi nich rozdelí 3000 BTC, ak pošlú malú čiastku BTC na nimi uvedenú adresu. Tento druh podvodov je na Twitteri stále veľmi bežný. NIKDY neverte nikomu, kto vám bude sľubovať, že vám odošle nejakú kryptomenu výmenou za to, že vy jemu predtým odošlete menšiu hodnotu. V minulosti bolo takýmto spôsobom zneužite napríklad meno Elona Muska či zakladateľa burzy Binance Changpenga Zhaa. (cointelegraph)

Rýchle správy

USA & BLOCKCHAIN: Ministerstvo energetiky DOE) Spojených štátov amerických oznámilo, že poskytne dotáciu vo výške 4,8 milióna dolárov na výskum technológii vrátane blockchainu, ktoré bude možno použiť pre zabezpečení údajov týkajúcich sa výroby fosílnych energií.

THAJSKO: Thajské ministerstvo financií vydalo obchodné licencie pre ďalšie štyri firmy zaoberajúce sa kryptomenami.  Viacerým firmám však bola ich žiadosť zamietnutá.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.