Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (1.8.): Akvizícia Binance, zánik blockchain projektov či pád Bitcoinu

Článok

Správy dňa - blockchain a dead
Správy dňa - blockchain a dead

 Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Bitcoin sa prepadol hlboko pod $8000

Bitcoin oslabil v priebehu posledných 24 hodín o takmer 5 percent, čo predstavuje viac než 500 dolárov. Najhodnotnejšia kryptomena sa v čase písania článku obchoduje za v rozmedzí 7500 až 7600 amerických dolárov. Dôvodom môže byť mierna korekcia predchádzajúceho prudkého rastu, ale aj reakcia na falošné správy o hacku burzy Bithumb, ktoré sa včera šírili internetom.

90% amerických blockchain projektov nedosiahne svoj cieľ

Približne 90% blochckain projektov, ktoré vznikli v USA, napokon nikdy nedosiahne svoj ciel. Tvrdí to štúdia firmy Forrester Research, ktorú citoval Bloomberg. Autori štúdie tvrdia, že väčšina projektov založených na blockchain technológii v roku 2018 zanikne a tento rok bude dokonca označený za rok „zúčtovania blockchain iniciatív”. Pravdou je, že trh je aktuálne presýtený a veľmi neprehľadný. Skôr či neskôr príde čas, kedy prežijú len tie najkvalitnejšie projekty, ktoré sa následne môžu tešiť na zaujímavé zisky.  (cointelegraph)

Binance kúpila Trust Wallet

Jedna z najznámejších svetových kryptoburz Binance oznámila, že kúpila Trust Wallet, americkú open source anonymnú decentralizovanú peňaženku, ktorá podporuje Ethereum a vyše 20 tisíc ostatných tokenov, ktoré sú založené na Ethereum sieti (ERC20, ERCC223, ERC721). Podrobnosti o transakcii nie sú známe, no Binance zaplatila v kombinácii fiatovej meny, akcii spoločnosti Binance a vlastného tokenu Binance Coin. Trust Wallet zostane vo väčšine svojich operácií autonómna, zatiaľ čo spoločnosť Binance pomôže pri správe marketingu. ,,Nevykonali veľa marketingu, čo je miesto, kde môžeme pomôcť. Sú silní technicky, ale nemajú radi marketing, HR atď. Teraz sa spájajú s nami, nemusia sa už starať o peniaze,” povedal na margo zaujímavej akvizície CEO Binance Changpeng Zhao. (cointelegraph)

Bitmain s rekordnými ziskami

Čínska spoločnosť Bitmain špecializujúca sa na výrobu a predaj zariadení na ťažbu kryptomien zaznamenala v ¼ tohto roku zisk 1,1 miliardy dolárov. Ide o takmer rovnakú sumu, akú zarobil Bitmain za celý uplynulý rok 2017. Bitman zároveň potvrdil, že sa pripravuje na vstup na honghokgskú burzu prostredníctvom Initial Public Offering (IPO), čiže prvej verejnej ponuky akcií. (ccn)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.