Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (1.6.): Bittrex či kryptomeny ako riziko pre fiat meny?

Článok

Správy dňa - altcoiny
Správy dňa - altcoiny

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Piatkove správy zo sveta kryptomien

BitTrade kúpil singapurský miliardár

Japonskú krypto zmenáreň BitTrade  kúpil za 50 miliónov dolárov singapurský multimilionár a podnikateľ Eric Cheng. BitTrade je jednou zo 16 kryptozmenárni, ktoré získali licenciu of japonského regulátora FInancial Servicies Agency (FSA). ,,Odvetvie kryptomien rastie exponenciálne a v tomto kontexte je kľúčom k zachyteniu rastúceho dopytu dobre regulovaný a licencovaný nástroj. Budeme úzko spolupracovať s regulačnými orgánmi, aby sme globalizovali túto platformu,” povedal majiteľ Asia One, ktorý sa stal prvým zahraničným majiteľom japonskej kryptoburzy, ktorá má licenciu od FSA. (cointelegraph)

Regulácie tu nebudú ešte roky

Kathryn Huanová, členka predstavenstva Coinbase a HackerOne, tvrdí, že kryptomenám a technológii blockchain bude trvať ešte roky, kým budú regulované. Povedala to počas konferencie Code Conference v Kalifornii. Viac o tom píšeme v tomto článku.

Kryptomeny ako riziko pre fiat meny?

Dong He, zástupca riaditeľa menového a kapitálového trhu z Medzinárodného menového fondu (MMF) uviedol, že centrálne banky by mali byť atraktívnejšie pre digitálny vek, pričom poukázal na to, že sa musia usilovať o to, aby boli fiatové meny lepšie a stabilnejšie. Z jeho vyhlásení vyplýva, že MMF vníma kryptomeny ako možného súpera a MMF sa preto musí pripraviť na potenciálnu hospodársku súťaž voči kryptomenám. (cointelegraph)

Bittrex urobil významný krok voči korporátnym klientom

Kryptoburza Bittrex, ktorá sídli v americkom Seattli, podpísala bankovú dohodu, ktorá umožní korporátnym investorom obchodovať s vybranými kryptomenami voči fiatovým menám. Bittrex, ktorý podporuje viac ako 200 kryptomien a údajne má viac ako 3 milióny klientov po celom svete, bude spolupracovať s bankou Signature Bank z New Yorku, aby umožnil obchodovanie s fiat menami voči Bitcoinu, Tetheru a TrueUSD. (cointelegraph)

Bitcoin ako Napster?

Brad Garlinghouse, generálny riaditeľ Ripple (XRP), si myslí, že vplyv Bitcoinu na trhové ceny ostatných kryptomien sa nakoniec zníži. Viac o tom píšeme v tomto článku.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.