Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Správy dňa zo sveta kryptomien (1.5.): Zastaví Blockchain šírenie dezinformácii?

Článok

Správy dňa
Správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Blockchain v boji proti dezinformáciám

Európska komisia označila technológiu Blockchain za jeden z užitočných nástrojov, ktoré môžu pomôcť pri boji proti šíreniu falošných správ (dezinformácii a hoaxov). Komisia definovala Blockchain ako dôležitú súčasť “Kódexu boja proti dezinformáciam”, ktorý by mal byť zavedený od leta 2018.  ,,Blockchain je jednou z nových technológii, ktoré menia spôsob vytvárania a šírenia informácii a majú potenciál zohrávať ústrednú úlohu v boji proti dezinformáciám v dlhodobom horizonte,” znelo v tlačovej správe Európskej komisie. Blockchain môže pomôcť zabezpečiť transparentnosť, spoľahlivosť a sledovateľnosť správ na internete. (cointelegraph.com)

Bitcoin.com môže čeliť žalobe

Portál Bitcoin.com patriaci Rogerovi Verovi, ktorý označuje Bitcoin Cash za skutočný Bitcoin, môže čeliť súdnej žalobe. Dôvodom je klamlivé prezentovanie Bitcoin Cashu na tejto stránke ako skutočného Bitcoinu, v dôsledku čoho mnoho ľudí prišlo o svoje peniaze. Viac si prečítajte v tomto našom článku.

Zakáže Japonsko anonymné kryptomeny?

Japonské regulačné orgány uvažujú nad možnosťou zakázať v registrovaných kryptomenových zmenárňach anonymné kryptomeny ako sú napríklad Dash či Monero (XMR).  Portálu Forbes to prezradil nemenovaný člen Úradu pre finančné služby (FSA). ,,Malo by sa vážne diskutovať o tom, či by mali mať registrované kryptozmenárne možnosť používať takéto meny,” uviedol. (cointelegraph.com)

Workshop ako prevencia pred podvodmi

Federálna obchodná komisia USA (FTC) organizuje workshop s názvom “Dešifrovanie kryptomenových podvodov”, ktorého cieľom bude vzdelať verejnosť o rizikách investovania do kryptomien. Podujatie bude zahŕňať skupiny spotrebiteľov, orgány činné v trestnom konaní, výskumné organizácie a súkromný sektor, aby preskúmali, aké praktiky využívajú podvodníci v tejto oblasti. Podujatie, ktoré sa bude konať v Chicagu, sa bude dať sledovať aj prostredníctvom online webového prenosu. (cointelegraph.com)

Ťaženie kryptomien môže pomáhať deťom

UNICEF ponúka v Austrálii internetovým používateľom možnosť využitia výpočtovej sily ich počítačov na ťažbu kryptomien, ktoré budú automaticky venované na charitu. Konkrétne by mali byť využité na financovanie pomoci hladujúcim deťom. Robiť tak budú môcť dobrovoľne na stránke thehopepage.org.

Venezuela pretláča Petro do Indie

Venezuela ponúka Indii 30% zľavu na ich ropu, ale len v prípade, že na jej nákup použije Venezuelou vydanú národnú kryptomenu Petro. Informovala o tom 29. apríla indická tlačová agentúra Business Standard.

,,Chodia do rôznych krajín a robia ponuky. Ponuka, ktorú dali indickej vláde je: kúpte Petro a my vám poskytneme 30% zľavu na nákup ropy,” uviedol generálny riaditeľ zmenárne Coinsecure Mohit Kalra.

V blízkej budúcnosti sa regulácii asi nedočkáme

Predseda výboru Americkej komisie pre terminované obchody s komoditami (CFTC) Chris Giancarlo povedal, že v blízkej budúcnosti sa komplexnej legislatívy týkajúcej sa kryptomien určite nedočkáme. Viac si prečítajte v tomto našom článku.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne