Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Víkendové správy zo sveta kryptomien (1.4.): Pád kryptomien či tabuľka zakladateľa Binance

Článok

Pád kryptomien
Pád kryptomien

Nakoľko sú sviatky, ktoré chceme tráviť predovšetkým s našimi rodinami, cez víkend vám prinášame tento skrátený rýchly prehľad správ zo sveta kryptomien. Po „krvavom“ červenom marci nás snáď čaká zelený apríl tak ako to bolo v predchádzajúcich rokoch.

Rýchle víkendové správy

Kryptomeny naďalej krvácajú

Trh s kryptomenami v priebehu víkendu krváca, pričom Bitcoin dnes klesol pod sumu 6500 dolárov. Následne však prišla veľká “pumpa”, ktorá ho poslala na súčasných 6800 dolárov.

Zhao ukázal tabuľku, ktorou chce upokojiť ľudí

CEO spoločnosti Binance Changpeng Zhao včera reagoval na klesajúcu cenu kryptomien na čele s Bitcoinom veľavravnou tabuľkou, ktorá informuje o cene Bitcoinu v postupnosti rokov. Kým včera stal 7000 dolárov rok dozadu bola jeho cena len tisíc dolárov. Pred dvomi rokmi len 417 dolárov a tri roky dozadu 243 dolárov. Tabuľka znázorňuje, že cena BTC rastie rapídne každým rokom. Zhao sa snažil týmto tweetom upokojiť negatívnu náladu na trhu.

Huobi mieri do Kórei

Čínska kryptoburza Huobi expanduje do Kórei, kde zakladá svoju sesterskú spoločnosť Huobi Korea. Táto burza bude umožňovať obchodovanie so 100 kryptomenami takmer v 280 pároch (33 párov v USDT, 98 BTC a 77 ETH). Huobi chce konkurovať svojim službami najpopulárnejšej kryptoburze na svete Binance.

Južná Kórea zverejní daňový rámec pre kryptomeny

Ministerstvo stratégie a financií v Južnej kórei zverejní do konca júna daňový rámec pre kryptomeny. Hovorca ministerstva pre stratégiu a financie uviedol, že aj keď nemajú konkrétny časový rámec premýšľajú o tom, že oznámia daň pre virtuálne meny v prvej polovici roka.

Thajsko a dane

Thajský minister financií Apisak Tantivorawong oznámil, že krajina bude zdaňovať obchody 7-percenýnou daňou z pridanej hodnoty a výnosy 15 percentnou daňou z kapitálových výnosov.

Pozitívne správy z Číny?

Yi Gang bol oficiálne zvolený čínskou vládou, aby sa stal novou hlavou Čínskej ľudovej banky. Voľba pro-trhového ekonóma by mohla mať pozitívny vplyv na trh s kryptomenami, tvrdí portál Cointelegraph vo svojom článku. Yi dôsledne zdôrazňoval dôležitosť liberalizácie trhu a v minulosti označil krytpomeny za zaujímavú vec.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.