Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (1.10.): Kryptomeny sú nevyhnutnou budúcnosťou peňazí!

Článok

Správy dňa - kryptomeny
Správy dňa - kryptomeny

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Pondelkové správy zo sveta kryptomien

Premiér Malty: Kryptomeny sú nevyhnutnou budúcnosťou peňazí

Premiér Malty Joseph Muscat povedal, že kryptomeny sú nevyhnutnou budúcnosťou peňazí a že blockchain môže výrazne prispieť k transparentnejšej a spravodlivejšej spoločnosti. Predseda vlády tejto európskej krajiny to povedal počas svojho prejavu vo všeobecnej rozprave 73. zasadnutia Valného zhromaždenia Organizácie Spojených národov, ktorej členmi je väčšina štátov tejto planéty. Muscat uviedol, že tí, ktorí spájajú nove digitálne hospodárstvo s novým štátom – digitálnym štátom – budú najlepšie pripravene vytvoriť spoločnosť, ktorá bude odolná voči budúcnosti. ,,Blockchain robí kryptomeny nevyhnutnou budúcnosťou peňaží, ktorá je transparentnejšia, pretože pomáha filtrovať dobre podniky od zlých podnikov. Distribuované knihy však môžu robiť oveľa viac,” vyhlásil. ,,Ich potenciál vyriešiť desaťročia staré problémy bol impulz pre Maltu, aby sa stala ostrovom technológie Blockchain“. Muscat tiež tvrdí, že Malta je prvou jurisdikciou na svete, ktora reguluje tuto technológiu a dodáva jej legitímnosť. (cointelegraph)

Oplatí sa kúpiť Binance Coin?

Zakladateľ kryptoburzy Binance Changpeng Zhao uviedol na Twitteri, že mal za sebou zaujímavé stretnutie s vývojármi pripravovanej decentralizovanej burzy Binance DEX, ktorá bude využívať na transakcie kryptomenu Binance Coin a zmenáreň nebude mať pre jej decentralizovaný charakter kontrolu nad účtami užívateľov. ,,Mierime k verejnej beta verzii, ktorá bude dostupná koncom tohto roka, alebo začiatkom budúceho,” uviedol.

Čínsky Bitcoin magnát dáva ruky preč od ďalších investícii

Čínsky magnát medzi investormi do blockchain technológie Li Xiaolai sa rozhodol, že dá ruky preč od všetkých ďalších budúcich blockchain projektov. Li Xiaolai, ktorý je známy ako jeden z najväčších čínskych investorov do Bitcioinu, sa tak rozhodol pre množstvo podvodných projektov, ktoré sú spájané s jeho menom. ,,Od tohto dňa Li Xiaolai osobne nebude investovať do žiadnych projektov (či už je to blockchain alebo skorá fáza). Takže ak uvidíte, že Li Xiaolai je spojený s akýmkoľvek projektom (bez mojich vedomosti som bol spojený s nespočetnými projektmi, 99% nie je pravda), proste to ignorujte,” uviedol na čínskej sociálnej sieti Weibo. (cointelegraph)

Decentralizovaná zmenáreň StellarX oficiálne spustená

Decentralizovaná kryptozmenáren StellarX ukončila svoju beta fázu testovania a v piatok bola oficiálne spustená do prevádzky. Informovala o tom spoločnosť Interstellar, ktorá stojí za touto platformou. Zmenáreň je založená na technológii Stellar (XLM), teda open-source protokolu pre výmenu kryptomien za fiat meny s nulovými poplatkami. StellarX umožňuje užívateľom uložiť americké doláre priamo z amerického bankového účtu a zobrazuje digitálne tokeny pre množstvo fialových mien ako je euro, čínsky juan, hongkongsky dolár, britská libra a ďalšie. (cointelegraph)

Rýchle správy

PRIESKUM: 70 percent investícií , ktoré išlo tento rok do ICO (počiatočných ponúk mincí) majú aktuálne nižšiu hodnotu, než bola hodnota, ktorá bola do nich investovaná. Tvrdí to prieskum spoločnosti Diar.

SEVERNÁ KÓREA: Severná Kórea podľa všetkého pracuje na vlastnej kryptomene. Medzitým využíva Bitcoin ako efektívny nástroj na obchádzanie amerických sankcii.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.