Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (8.12.): XRP a Stellar na Coinbase? Bitcoin vytvoril nové tohtročné low

Článok

XRP Coinbase - správy dňa
XRP Coinbase - správy dňa

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku

Sobotňajšie správy zo sveta kryptomien

Bitcoin vytvoril nové tohtoročné low

Bitcoin vytvoril včera, 7. decembra 2018, nové tohtoročné low, keď sa určitý čas obchodoval za priemernú cenu len 3284 dolárov (podľa Coinmarketcapu), pričom trhová kapitalizácia klesla na iba 103 miliárd dolárov. Následne prišlo malé posilnenie a odraz nad úroveň $3400, kde sa Bitcoin drží aj  v čase písania tohto textu. Ani vytvorenie nového “low” však nevzbudilo výraznejší záujem na trhu o kúpu BTC, čo naznačuje, že pokles jeho hodnoty pravdepodobne ešte nie je na konci. Najväčší skeptici očakávajú až pád k hodnotám okolo 1000 amerických dolárov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

XRP, XLM a ďalšie desiatky nových kryptomien na Coinbase?

Americká spoločnosť Coinbase na svojom oficiálnom blogu informovala, že skúma možnosť skorého zalistovania 30 kryptomien do svojej burzy Coinbase Pro a pravdepodobne následne aj do ponuky zmenárne Coinbase. Na zozname je viacero zaujímavých titulov na čele s druhou najhodnotnejšou kryptomenou Ripple (XRP), ktorá je spájaná so zalistovaním na Coinbase už veľmi dlho a tiež so Stellar Lumens (XLM), ktorá má aktuálne štvrtú najvyššiu trhovú kapitalizáciu. Nechýbajú však ani ďalšie populárne digitálne meny ako sú Cardano (ADA), Tezos, NEO, EOS, GNT, LINK, MANA, OMG či ZIL. Kompletný zoznam kryptomien, o ktorých Coinbase uvažuje, nájdete na obrázku nižšie.

Kryptomeny Coinbase

Upozorňujeme, že Coinbase informuje o tom, že tieto kryptomeny podrobné skúma. Neznamená to však automatickú istotu toho, že ich do svojej ponuky aj všetky pridá. Ak chcete vyskúšať zmenáreň Coinbase a burzu Coinbase Pro, zaregistrujte sa cez tento link, vďaka čomu dostanete malý bonus v hodnote $10 (pri kúpe kryptomien aspoň za 100 dolárov).

Coinbase - top zmenáreň na kúpu a predaj Bitcoinu

Rýchle správy

BITCOIN: Analytik Bloombergu Mike McGlone si myslí, že Bitcoin môže padnúť na hodnotu okolo 1500 dolárov. Odôvodňuje to tým, že BTC predáva veľa “weak hands”, teda ľudí, ktorí predávajú BTC zo strachu, alebo neskúsenosti. Taktiež sa však domnieva, že vplyv na pád BTC má aj pretrvávajúca hash-vojna po hardforku Bitcoin Cash, ktorá okrem iného spôsobila aj to, že viacerí noví veľkí investori váhajú, či majú vstúpiť do tohto nestabilného trhu.

BITCOIN: Podľa hlavného investičného pracovníka Creative Planning Inc., známej investičnej spoločnosti z Kansasu, ktorá spravuje aktíva vo výške 32 miliárd dolárov, je Bitcoin “chodiaci mŕtvy muž“ (dead man walking) a tvrdí, že jeho definitívny koniec je už veľmi blízko. ,,Nebude to tiché, ale súčasný pád môže byť začiatkom jeho nevyhnutnej a neúprosnej smrti v špirály smrti,” napísal pre Forbes.

ETHERUEM: Kryptomena Ethereum sa včera na burze Coinbase Pro obchodovala v krátkom momente za cenu $13. Tento obrovský prepad, ktorý trval len niekoľko sekúnd, pravdepodobne spôsobila ľudská chyba predávajúceho (namiesto nastavenia limitu na kúpu ETH za $13 mohol kliknúť na predaj) alebo technická chyba trading bota. Cena Ethereum je aktuálne 88 dolárov, čo je veľmi blízko tohtoročného low vytvoreného len včera ($83).

TRON (TRX): Líder kryptomeny Tron (TRX) Justin Sun provokačne informoval na Twitteri, že developeri EOS a Ethereum, teda dvoch kryptomien, ktoré aktuálne zažívajú kvôli medvediemu trhu výrazný prepad, sú kedykoľvek vítaní v sieti Tron.

ŠVAJČIARSKO & RUSKO: Švajčiarska pobočka ruskej banky Gazprombank začne v prvej polovici roka 2019 ponúkať klientom možnosť riadenia portfólií vo všetkých triedach aktív vrátane kryptomien. Ide len o ďalšie potvrdenie toho, že vo Švajčiarsku naďalej pretrváva veľká dôvera v tento nový trh.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.