Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (2.1.): Ethereum predbehlo XRP, Wilson o kryptomenách v období oslabovania ekonomiky

Článok

Ethereum - správy dňa
Ethereum - správy dňa

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní. Ak máte tip na článok alebo chcete nadviazať spoluprácu, neváhajte nás kontaktovať, budeme veľmi radi. Sledovať nás môžete cez facebook, ale aj vďaka notifikáciam, ktoré si môžete zapnúť pomocou zvončeka vpravo. 


Sledujte nás na Facebooku

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

ETHEREUM & RIPPLE: Kryptomena Ethereum (ETH) sa vrátila na pozíciu druhej najhodnotnejšej digitálnej meny podľa trhovej kapitalizácie, keď z nej zosadila Ripple (XRP). Ethereum len za posledný deň posilnilo voči doláru o takmer 10%, čo je jednoznačne najvýraznejší rast spomedzi všetkých popredných kryptomien. Ethereum posilnilo za posledný mesiac až o vyše 80%, keď sa z minuloročného dna v podobe $83 dostal Ether na súčasných približne 150 dolárov. K rastu hodnoty ETH prispieva najmä očakávaný hard fork Constantinopole, ktorý by mal prebehnúť okolo 16. januára 2019. 

KRYPTOMENY & KRÍZA: Známy investor do rizikového kapitálu Fred Wilson vo svojom blogu naznačil, že kryptomeny nebudú v roku 2019 pre investorov bezpečným prístavom počas obdobia oslabujúcej ekonomiky. Spoluzakladateľ Union Square Venturs vo svojom článku naznačil, že celý rad udalosti, vrátane medvedieho trhu s akciami, nebude viesť k tomu, že kryptomeny sa stanú vďaka tomu atraktívnejšou príležitosťou pre investíciu, hoci priznal, že rok 2019 prinesie určite známky oživenia trhu s digitálnymi menami. V roku 2017 pritom Wilson uviedol, že priemerný investor by mal držať 3-5% svojich aktív v kryptomenách. Od roku 2019 očakáva, že Donald Trump bude obžalovaný a zbavený funkcie prezidenta USA na základe správy, ktorú vydal Robert Mueller z FBI, ktorý zverejnil históriu nezákonnej činnosti Trumpa a jeho podvodov počas volebnej kampane. (cointelegraph)

JAPONSKO: Japonský elektronicky obchodný konglomerát DMM.com sa rozhodol ukončiť svoju iniciatívu v ťažbe kryptomien. Dôvodom je pokles ziskovosti v tomto sektore. Toto rozhodnutie malo prísť už v septembri, pričom prvé kroky súvisiace so zrušením miningu vrátane predaja ťažobného hardvéru sa udejú v prvej polovica roka 2019. (cointelegraph)

HITBTC: Burza HitBTC čelí obvineniam, podľa ktorých zmrazuje účty svojim zákazníkom, ktorí potom nie sú schopní dostať sa k svojim kryptomenám uložených na tejto platforme. HitBTC podobne ako iné centralizované burzy neposkytuje ku kryptomenám privátne kľúče a tak v prípade, že zablokuje niekoho účet, prakticky mu znemožní narábanie s jeho majetkom. Burzu HitBTC dlhodobo kritizuje John McAfee, autor známeho antivírusu.  (cointelegraph)

USA: Donald Trump má prvého známeho súpera v prezidentských republikánskych primárkach – je ňou senátorka Elizabeth Warren, ktorá sa chce v roku 2020 stať prvou ženou v pozícii prezidenta USA. Warrenová je známa svojou kritikou kryptomien, keď už viackrát vyjadrila obavy, že spotrebitelia sa môžu stať obeťami podvodov súvisiacich s ICO.

MONERO: Spoločnosť Retail Line, ktorá je oficiálnym obchodom pre mimoriadne populárnu online hru Fornite, začala ponúkať možnosť platieb prostredníctvom kryptomeny Monero (XMR).

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuTelegrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.