Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (28.2.): Justin Sun sa vyjadril k Bitcoinu, Cryptopia či XRP

Článok

Justin Sun, Bitcoin
Justin Sun, Bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Stredajší prehľad zo sveta kryptomien

Justin Sun nepredpokladá, že bullrun príde tento rok

Justin Sun, zakladateľ projektu TRON, blockchainu, na ktorom funguje kryptomena TRX a najnovšie aj token torrentového klienta Bittorrent (BTT), sa prvýkrát po dlhej dobe vyjadril k cene Bitcoinu. Známy marketingový mág, ktorý je študentom Jacka Ma, zakladateľa Alibaby, si myslí, že Bitcoin sa bude v roku 2019 pohybovať medzi cenou 3000 až 5000 dolárov. Zároveň však nepredpokladá, že by sa trh mal prepadnúť už výrazne nižšie, než bolo dno nájdene koncom roka 2018. Ak sa predpoveď Suna potvrdí, tento rok by mal byť akousi pokojnou fázou a časom akumulácie pred ďalším bullrunom. Zároveň by mal viesť k väčšiemu osvojeniu kryptomien mainstreamom a rozvoju decentralizovaných aplikácii.

Dobré správy o hacknutej Cryptopii

Novozélandská burza Cryptopia, ktorá je prvou známou hacknutou burzou s kryptomenami v roku 2019, oznámila celkom pozitívnou správou pre jej zákazníkov. Hoci v rámci hacku sa podľa neoficiálnych informácii ukradli kryptomeny v hodnote viac než 16 miliónov dolárov, zákazníci by nemali prísť v priemere o viac než približne 9 percent svojich kryptomien, ktoré vlastnili na tejto burze. Kedy bude Cryptopia opäť prístupná zákazníkom zatiaľ nie je jasné, no novozélandská polícia už umožnila pracovníkom burzy vrátiť sa do svojich kancelárii. Cryptopia vo svojom stanovisku uviedla, že sa tak nestane, kým si technici nebudú istí tým, že je všetko spoľahlivo zabezpečené. Predpokladá sa však, že by sa tak mohlo stať už v priebehu najbližších dní – spomína sa najmä dátum 4. marec.

EÚ: Maijoor chce nové nariadenia pre kryptomeny

Predseda Európskeho orgánu pre cenné papiere a trhy (ESMA) Steven Maijoor počas konferencie FinTech 2019 uviedol, že podporuje vznik nových nariadení týkajúcich sa digitálnych mien. Tie by mali pomôcť investorom a chrániť ich záujmy. Nariadenia by sa nemali týkať len zámeny kryptomien za fiatové meny, ale aj samotného obchodovania medzi dvomi digitálnymi menami. ,,Kým sa kryptomeny nepovažujú za finančné nástroje, máme obavy, že neexistencia uplatniteľných finančných pravidiel ponecháva na spotrebiteľoch výrazné riziká,” uviedol. Nové nariadenia by sa mali týkať aj počiatočných ponúk mincí (ICO).

Rýchle správy

XRP: Prezident SBI Holdings Yoshitaka Kitao predstavil odvážny cieľ dosiahnuť, aby kryptomena XRP bola plne využívaná japonskými bankami do roku 2025. XRP je token, ktorý má v rámci služieb firmy Ripple slúžiť na uskutočnenie rýchlych medzinárodných platieb, ktoré sú zároveň mimoriadne lacné. Kitao taktiež uviedol, že Bitcoin podľa neho nemá zásadnú hodnotu a oveľa viac je presvedčený o perspektíve XRP. V tomto smere sa jeho názor výrazne odlišuje od väčšiny fanúšikov kryptomien, ktorí tvrdia, že XRP v skutočnosti nie je ani kryptomena, pretože ide o produkt určený pre tradičné bankovníctvo a tokeny XRP sú výrazne centralizované (Ripple Labs podľa niektorých zdrojov drží viac než 50% tokenov).

BITCOIN & STEVE WOZNIACK: Spoluzakladateľ spoločnosti Apple Steve Wozniack, ktorý je známy svojim pozitívnym názorom ba Bitcoin, odpovedal pomerne vyhýbavo na otázku Bloombergu, či Bitcoin bude opäť rásť na hodnote. ,,Nemyslím si, že sme videli masívny prepad jeho hodnoty. Myslím si, že sme videli masívnu tvorbu ceny”. Wozniack už dávnejšie priznal, že Bitcoiny, ktoré vlastnil, predal v roku 2017, pretože sa nechcel stať človekom, ktorý by neustále kontroloval jeho cenu. Jeho technológii však stále verí a v kryptomenách vidí budúcnosť. Azda najlepšie to deklaruje jeho vstup do EQUI Capital, novovznikajúceho kryptofondu. Wozniack sa pritom investovaním nikdy nezaoberal.

DECENTRALAND & HTC: Prvý blockchain telefón, ktorý uviedla koncom minulého roka na trh spoločnosť HTC, Exodus, by mal podporovať kryptomenu Decentraland (MANA).

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.