Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (10.4.): Názor na Čínu, predikcia Drapera a ďalšie zaujímavosti

Článok

Bitcoin
Bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Ako ovplyvni rozhodnutie Číny Bitcoin?

Kryptoodborník Jaromír Tesář z AOGaS napísal exkluzívne pre krypotnovinky svoj názor na to, ako môže prípadne potvrdenie zákazu ťažby kryptomien v Číne ovplyvniť Bitcoin a či to bude pre celý trh dobrá alebo zlá správa. Prečítajte si zaujímavý komentár tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Komentář: Vliv zákazu těžby v Číně na decentralizaci Bitcoinu

Draper potvrdil predpoveď: Bitcoin v roku 2022 za 250 tisíc USD!

Jeden z najznámejších investorov do rizikového kapitálu a známy fanúšik Bitcoinu Tim Draper potvrdil platnosť svojej predpovede, že Bitcoin do konca roka 2022 dosiahne hodnotu aspoň 250 000 dolárov. Okrem toho sa pustil do kritiky Jamieho Dimona z JP Morgan Chase a ohodnotil aj pripravovaný Facebook Coin. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Draper potvrdil predpoveď: Bitcoin v roku 2022 za 250 tisíc USD!

Šéf SEC zopakoval, že sa zameriavajú na kryptomeny

Šéf Americkej komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) Jay Clayton vo svojom prejave 8. apríla zopakoval, že v tomto roku sa SEC chce výrazne zamerať na problematiku kryptomien. Povedal to počas konferencie SEV vo Washingtone. ,,V priestore digitálnych aktív sa potvrdilo, že existuje cesta, ktorá vedie k dodržiavaniu federálnych zákonov o cenných papieroch smerom do budúcnosti, dokonca aj u prípadov, kde už emitenti uskutočnili neregistrovanú ponuku cenných papierov na digitálny majetok.” https://cointelegraph.com/news/sec-chairman-flags-crypto-as-continued-regulatory-focus-in-latest-speech

Blockchain zohral dôležitú úlohu v replike “fyzického sveta”

Observatórium Európskej únie Blockchain Observatory and Forum vydalo 10. apríla správu s názvom “Tokenizácia fyzických aktív a vplyv IoT a AI”. Správa, ktorú napísal Dr. Tim Weingartner, profesor na Univerzite aplikovaných vied a umení v Lucerne, obsahuje koncept “digitálneho dvojčaťa”, ktoré sa vzťahuje na digitálnu repliku fyzického sveta. Tento zrkadlový svet pozostáva zo zariadení Internetu vecí (IoT), veľkých dát, tokenov reprezentujúcich fyzické objekty, blockchainu ako dôveryhodnej knihy a umelej inteligencie (AI). V správe sa uvádza, že blockchain v tejto digitálnej transformácii zohral kľúčovú úlohu tým, že poskytol dôveru a umožnil identifikáciu a tokenizáciu fyzických objektov. Inteligentné zmluvy založené na blockchaine tiež zohrali podstatnú časť a to poskytnutím výpočtového prostredia, ktoré je odolné voči falšovaniu. https://cointelegraph.com/news/eu-blockchain-observatory-releases-report-on-tokenization-ai-and-iot

Japonsko: Neoznačujte Bitcoin ako virtuálnu menu!

Japonský finančný regulátor Agentúra pre finančné služby (FSA) by už nemal označovať Bitcoin ako virtuálnu menu. Počas plenárneho zasadnutia na 41. valnom zhromaždení rady o to požiadal členov agentúry profesor Iwashita Goto z Univerzity pre absolventov verejnej politiky Kjótskej univerzity. Najznámejšia kryptomena sa podľa neho stala niečím nad rámec prostriedkov na transakciu kvôli jej bezhraničným vlastnostiam, ktoré ju viedli k tomu, aby vo svojej desaťročnej histórii oslovila celý svet. ,,Nemyslím si, že by bolo vhodné volať Bitcoin virtuálnou menou,” vyhlásil.

Tieto pripomienky prichádzajú v čase, kedy Japonsko naďalej formuje svoj domáci kryptomenový priemysel. FSA sa ho snaží podporovať vytváraním povzbudzujúcej regulácie, napríklad tým, že vydáva licencie novým burzám s kryptomenami, ktore majú slúžiť japonskému trhu.

Rýchle správy

ONECOIN: Singapurské úrady podali žalobu na dvoch mužov, ktorí podporovali propagáciu podvodnej kryptomeny OneCoin. Obaja sa spolupodieľali na budovaní dcérskej spoločnosti na podporu OneCoinu ako aj na podpisovaní nových členov a prijímaní investícii za vzdelávacie kurzy a tokeny OneCoin. Zakladatelia OneCoinu súrodenci Ignatevovci pochádzajúci z Bulharska boli obvinení v USA minulý mesiac. Kým brat zostal vo väzbe, sestra je zatiaľ stíhaná na slobode.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.