Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Spoznajte najbohatších ľudí sveta kryptomien

Článok

Brian Armstrong
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Čínsky výskumný ustáva Hurun zverejnil zoznam najbohatších ľudí blockchain priemyslu. Jeho lídrom sa stal neprekvapujúco zakladateľ americkej zmenárne Coinbase Brian Armstrong, no o čosi prekvapujúcejšie je meno druhého v poradí.

Hodnota majetku Briana Armstronga podľa Hurunu stúpla medziročné o 11-násobok z jednej miliardy dolárov a 11,5 miliardy USD. Pomohli mu k tomu najmä skvelé hospodárske výsledky zmenárne Coinbase za rok 2020.

Na druhom mieste sa prekvapujúco umiestnil Sam Bankman-Fried, zakladateľ hongkonskej kryptomenovej derivátovej burzy FTX, ktorého majetok sa odhaduje na zhruba 10 miliárd dolárov. Vďačí za to najmä obrovskému rastu popularity tejto burzy a skutočnosti, že ju vlastní až z 50%.

Na treťom mieste je prvý Číňan Changpeng Zhao, zakladateľ najväčšej kryptoburzy Binance, ktorého odhadovaný majetok predstavuje 8 miliárd dolárov. Zaujímavé je, že medziročne stúpol napriek všetkým úspechom Binance a Binance Coinu jeho odhadovaný majetok len dvojnásobne. Nie je však známe koľko vlastní tokenov Binance Coin ,ktoré nedávno prudko stúpli na hodnote. Čo sa týka BTC, vie sa len to, že ich nakupoval už v roku 2013.

Štvrtý je Chris Larsen, zakladateľ Ripple, ktorého majetok sa odhaduje na 5 miliárd dolárov. Nasleduje jeho bývalý kolega z Ripple Jed McCaleb, ktorý aktuálne stojí na čele Stellar Lumens, s majetkom 3,2 miliardy USD.

Na šiestej priečke je Barry Silbert, zakladateľ spoločnosti Grayscale, ktorá drží vyše 650 000 BTC. Silberta však nedávno nahradil v pozícii CEO Michael Sonnenshein.

Na siedmej priečke sú bratia Winklevossovci – Tylerovi aj Cameronovi pridelil rebríček hodnotu majetku na úrovni 2,8 miliardy dolárov. Tieto dvojičky stoja za burzou Gemini a do Bitcoinu investovali ešte v skorých rokoch jeho existencie.

Na deviatom mieste je Michael Saylor s odhadovaným majetkom 2,4 miliardy dolárov. Saylor v roku 2020 rozbehol kolotoč, v rámci ktorého jeho firma MIcrostrategy postupne kúpila vyše 90 000 BTC. Sám Saylor vlastní podľa verejne dostupných informácii približne 25 000 BTC (mimo Microstrategy).

Rovnaký majetok v odhadovanej výške 2,4 miliardy má údajne aj Matthew Rozak, autor BloQInc.

Na najväčších miliardárov ešte strácajú

Hoci odhadované majetky najväčších boháčov kryptosektora rozhodne nemožno považovať za nevýznamné, na najväčšie ryby v rybníku ešte výrazne strácajú. Majetok zakladateľa Amazonu Jeffa Bezosa sa totiž odhaduje na približne 190 miliárd dolárov a keď bol Elon Musk nedávno najbohatším mužom sveta (pred poklesom hodnoty akcii Tesla), išlo až o čiastku 197 miliárd USD.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne