Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Spotreba energie pri ťažbe BTC klesla na najnižšiu úroveň v roku 2022

Článok

ťažba ropy
Zdroj: Unsplash.com

Podľa dát Cambridge Center for Alternative Finance klesla spotreba energie pri ťažbe Bitcoinu v tomto roku na najnižšie hodnoty.

Celková spotreba energie pri ťažbe BTC klesla z doterajších historických maxím v dôsledku poklesu záujmu o ťažbu BTC a to hlavne pre prudký pokles ceny tohto aktíva, keďže pre niektorých ťažiarov nemusí byť za súčasných trhových podmienok ťažba už ďalej rentabilná.

Analýza Cambridge odhaduje, že aktuálna spotreba bitcoinu je na úrovni 10,65 gigawattov (GW), pričom na svojom vrchole bola na úrovni 16,09 GW. Hashrate, ktorý vyjadruje celkovú výpočtovú silu vynaloženú na ťažbu BTC, bol na maxime okolo 11. júna na úrovni 231 EH/s, kým v súčasnosti je podľa dát blockchain.com na úrovni 209 EH/s.

Hoci hashrate klesol od svojich historických maxím, stále je vyššie, než bol v apríli, kedy tieto úrovne predstavovali vtedajšie historické maximum. Ak by však cena BTC pokračovala v oslabovaní je možné, že hashrate bude ďalej klesať, pretože sa môžu pridať ďalší ťažiari, ktorí budú nútení minimálne dočasne ťažbu pozastaviť.

Pokles ceny BTC má za dôsledok nielen pokles hashrate, ale aj predaje bitcoinov, ktoré títo ťažiari vlastnia. Podľa analytika CryptoQuant Julia Morena aktuálne ťažiari BTC prechádzajú „záverečnou fázou výpredaja bitcoinov“. ,,Naše dáta ukazujú, že došlo ku kapitulácii ťažiarov, ktorá v predchádzajúcich cykloch predchádzala trhovým dnám,“ naznačil, že súčasná situácia by mohla znamenať, že dno BTC je blízko. ,,Pre ťažiarov nastal čas, kedy sa musia rozhodnúť, či zostanú, alebo odídu,“ doplnil CEO CryptoQuant Ki Young Ju.

Tweet: Na grafe môžete vidieť, ako v máji prudko stúpol počet bitcoinov, ktoré mierili z adries ťažiarov na burzy – inak povedané ťažiari ich zrejme predávali.

Pokiaľ ide o tému spotreby energie, dopĺňame, že hoci celková spotreba energie vynaložená na ťažbu bitcoinu je častokrát predmetom kritiky, podľa nedávnej štúdie kryprografa Michehla Khazzaku tradičný bankový systém spotrebuje asi 56-krát viac energie.

Zdroj: cointelegraph.com , cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.