Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Spoluzakladateľ Apple Wozniak označil Bitcoin za zázrak technológie

Článok

Steve Wozniak
Twitter.com

70-ročný Steve Wozniak, ktorý v roku 1976 spoločne so Steveom Jobsom založil najhodnotnejšiu spoločnosť na svete Apple, opäť potvrdil svoju náklonnosť k najznámejšej kryptomene Bitcoin (BTC).

Steve Wozniak, ktorý doposiaľ nepriznal svoju priamu investíciu do BTC, o ňom hovoril počas virtuálneho podujatia Talent Land Digital 2021, ktoré bolo určené pre divákov z Latinskej Ameriky. Počas svojho vystúpenia konkrétne skonštatoval, že Bitcoin je „zázrakom technológie s jedinečným matematickým vzorcom”.

Podľa informácii El Sol de Mexico, ktoré citovalo Wozniakove slová, taktiež označil Bitcoin za lepší než zlato pokiaľ ide o náročnosť jeho dostupnosti. ,,Zlato je obmedzené a musíte ho hľadať. Bitcoin je však najúžasnejší matematický zázrak. Neinvestoval som doňho, ale verím, že tu zostane.”

Wozniak tým pravdepodobne naznačoval, že Bitcoin má z pohľadu svojej obmedzenej ponuky ešte lepšie definované “pravidlá” ako najznámejší cenný kov. Zlata je totiž síce málo a je náročné ho ťažiť, no v skutočnosti nikto nevie, koľko sa ho na našej planéte ešte skrýva, respektíve či ho jedného dňa nebudeme ťažiť aj mimo našej planéty. Bitcoin má vďaka matematike tieto pravidlá definované jednoznačne a nemenne. Jednoducho ešte lepšie než zlato.

Na rozdiel od zlata je totiž u Bitcoinu isté že bez ohľadu na to, aký bude o Bitcoin dopyt, ťažiť sa rýchlejšie nikdy nebude a každé štyri roky vďaka procesu, ktorému sa hovorí halving, sa bude ťažiť bitcoinov ešte o polovicu menej. V prípade zlata to neplatí – ak by cena začala prudko rásť, stúpne aj záujem ťažobných spoločností o jeho rýchlejšie ťaženie, čiže inflácia zlata sa môže teoreticky v priebehu času zvýšiť.

Wozniakove prirovnania Bitcoinu k zlatu prichádzajú krátko po nedávnych vyhláseniach tretieho najbohatšieho Mexičana Ricarda Salinasa Pliega, ktorý taktiež uviedol, že porovnávať Bitcoin so zlatom je absolútne správne. ,,Bitcoin je nové zlato, ale omnoho prenosnejšie. Je jednoduchšie mať Bitcoin, než zlaté tehly vo vreckách,” uviedol miliardár, ktorý prejavil ambíciu, aby jeho banka Grupo Salinas bola prvou v Mexiku, ktorá začne ponúkať Bitcoin svojim klientom.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.