Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Spoločnosť WeWork bude prijímať platby Bitcoinom. Taktiež si ich nechá v súvahe

Článok

kancelária
Pixabay.com

Na zoznam amerických spoločnosti, ktoré sa rozhodli akceptovať kryptomeny ako platidlo, ktoré následne nebudú konvertovať do fiatovej meny, sa zaradila spoločnosť WeWork.

Veľká realitná spoločnosť, ktorá ponúka na predaj alebo prenájom komerčné nehnuteľnosti, v utorok oznámila, že bude prijímať za spolupráce s firmou BitBay ako platidlo kryptomeny Bitcoin, Ethereum a tiež stablecoiny USDC a Paxos (PAX).

Firma WeWork zároveň potvrdila, že tieto kryptomeny bude držať, čiže nebude ich okamžite konvertovať do fiatových mien a za spolupráce s Coinbase ich môže využiť aj na platby ich prenajímateľom a ďalším partnerom. Zmenáreň Coinbase sa okrem toho stane prvým klientom WeWork, ktorý využije jej služby a zaplatí za ne kryptomenami.

,,Keď sa rozprávame o pracovných priestoroch budúcnosti a podnikaní v nich, musíme kryptomeny považovať za ústrednú súčasť takýchto rozhovorov. Kryptomeny pomáhajú budovať silnejšiu globálnu ekonomiku a oznámenie WeWork demonštruje odhodlanie firmy nielen v oblasti inovácii, ale aj v tom, že chce byť globálne zameraným podnikom,” uviedol Marcelo Clause, predseda predstavenstva WeWork a CEO spoločnosti SoftBank, ktorá túto firmu vlastní.

Spoločnosť WeWork podľa portálu Cointelegraph utrpela v roku 2020 stratu 3,2 miliardy dolárov pre dôsledky pandémie koronavírusu, čo výrazne ovplyvnilo realitný sektor. Firme sa však nedarilo ani rok predtým, kedy vyčíslila stratu na 3,5 miliardy USD.

Zdroje: cointelegraph.com, decrypt.co

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne