Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Spojenie vína a Bitcoinu? V českých Bavoroch sa chystá výnimočná akcia

Článok

vino bitcoin
Zdroj: canva.com

Bavory na južnej Morave prinášajú koncom augusta pre fanúšikov vína a Bitcoinu výnimočnú udalosť. Okrem toho, že všetci predajcovia podujatia „Otevřené sklepy Bavory“ budú akceptovať platby bitocoinom skrz Lightning Network, jeden z nich dokonca umožní nakúp vína za nemennú cenu v satoch pri kurze BTC v čase jeho historických maxím.

Už koncom augusta – 27. 8. sa v malebnej dedinke Bavory na úpätí Pálavských vrhov na Morave uskutoční podujatie „Otevřené sklepy Bavory“, ktoré tento rok zásadným rozhodnutím demonštruje svoj pro-bitcoinový postoj. Všetkých 12 vinárstiev, ktoré chystajú okrem ponuky obľúbených domácich vín aj kvalitnú gastronómiu, bude akceptovať ako platidlo aj Bitcoin skrz sieť Lightning Network. Za jedlo a kvalitnú fľašu vína tak budete schopní zaplatiť aj v satoch (malé jednotky bitcoinu) expresným spôsobom a za minimálne transakčné poplatky.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Nakúpte výhodne za ceny v čase ATH

Príležitosť výhodnej kúpy vín prinesie predovšetkým Vinárstvo stolová hora, ktoré sa rozhodlo podporiť v Českej republike adopciu najznámejšej kryptomeny ešte zásadnejším spôsobom a to tým, že bude vína predávať v pevnej cene v bitcoine (v satoch) pri kurze BTC v čase jeho historických maxím (1 500 000 KČ podľa burzy Coinmate 10. novembra 2021).

To znamená, že až do momentu, kedy BTC dosiahne v budúcnosti nové historické maximum, budú predajne ceny vín v tomto vinárstve zo dňa 27.8. 2022 výrazne výhodnejšie pri platbe bitcoinom cez Lightning Network, než pri platbe klasickým fiatom – teda českou korunou.

,,Dlhodobo veríme v rast hodnoty bitcoinu a sme pripravení túto filozofiu držať aj naďalej. Ceny v národných menách stúpajú a v budúcnosti budú stúpať aj naďalej. Ceny našich vín v satoshi však budú vždy po dosiahnutí nového ATH klesať,“ vysvetlil pro-bitcoinovú politiku vinárstva Kamil Bouška.

,,Chceme tým prispieť k osvojeniu Bitcoin Lihtning Network, existujúcim držiteľom bitcoinu ponúknuť zaujímavú zľavu a nováčikov motivovať k zoznámeniu sa s týmto novodobým fenoménom. Výroba vína je pre nás iba koníčkom. Preto sme sa rozhodli zárobky z predaja vín dlhodobo šporiť do bitcoinu. Zároveň chceme podporiť edukáciu a adopciu týchto vzácnych súkromných peňazí, ktoré nie sú závislé na rozhodnutiach politikov. Adopcia BTC je síce v Českej republike väčšia než svetový priemer, ale stále nie je taká veľká, aby sa týmto spôsobom predala väčšina produkcie,“ doplnil.

Detaily o podujatí v Bavoroch nájdete na stránke www.otevrenesklepybavory.cz. Akciu bude dopĺňať sprievodný program s cimbalovou a tanečnou hudbou. Vstupenky je možné kúpiť dopredu za zvýhodnenú cenu v obmedzenom množstve 1100 ks. Súčasťou vstupného je poukaz na nákup vína a darčekové predmety.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.