Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Spojenie Crypto Kingdom s MCG vyšlo na výbornú

Avatar

Článok

zo dňa

cryptokingdom-big

Presne to sú slová Honzu Čuraja, spolumajiteľa a človeka, ktorý doteraz viedol všetky tradingové produkty Crypto Kingdom (CK). Pred dvoma týždňami sa CK oficiálne spojilo so signálnou skupinou Mike Crypto Group a vytvorilo tak najsilnejšiu kryptomenovú skupinu na CZ/SK scéne.

Predstavenie komunity Crypto Kingdom

Každý kto sa pochybuje okolo kryptomien už dlhšiu dobu musel o Crypto Kingdom počuť z rôznych privátnych skupín alebo z kryptomenových médií. Táto komunita vznikla na jeseň roku 2017 a aktuálne má na svojich sociálnych sieťach vyše 10 000 followerov. Tradingové produkty Crypto Kingdom prešli za dva roky rukami vyše 5 tisíc nováčikov a podľa aktuálnych čísel má Crypto Kingdom vo svojich produktoch cez 800 aktívnych členov.

Aké sú služby Crypto Kingdom?

Keď sa pozriete na webové stránky, tak ihneď uvidíte, že Crypto Kingdom sa zaoberá tradingom, teda obchodovaním kryptomien a tiež miningom, teda ich ťažbou. Na sekcii univerzity a komplexného vzdelávania sa intenzívne pracuje.

Mining – ťažba kryptomien

Mineri Crypto Kingdom ťažia od roku 2013 a boli jednými z mála, ktorí boli ziskoví aj pri cene približne 3000 USD za Bitcoin. Využívajú špeciálne ťažobné laboratórium, kde prepínajú na výnosovo najziskovejšie kryptomenu pre aktuálnu ťažbu. Podľa posledných stavov a kapacít majú najväčšie ťažobné haly na česloslovenskom trhu a pred niekoľkými týždňami dokonca povolili tzv. Housing pre členov – presun strojov k nim do haly.

Trading – obchodovanie kryptomien

Úvodným a vzdelávacím produktom tradingu sú signály, ktoré práve prevzalo MCG. Pri tomto produkte si nováčik vyskúša emócie vo svete kryptomien.

Ak je to na neho moc rýchle, môže si kúpiť Hodl členstvo, kde tím monitoruje kryptomenové portfólio pre dlhodobé držanie.

Ak chce človek do kryptomien vstúpiť s vysokým kapitálom a využívať aj špeciálne roboty, potom tu je ASP členstvo pre VIP klientelu, ktoré obsahuje všetky zmienené členstvá doživotne.

V júli budú CryptoKingdom spúšťať aj Bitmex členstvo, kde budú obchody a stratégie na Bitmexe s pákovým tradingom.

Rozhovor s Honzom Čurajom o spojení Crypto Kingdom a Mike Crypto Group

Honza, môžeš sa predstaviť našim čitateľom, ktorí ťa ešte nepoznajú?

Ahoj! Volám sa Honza Čuraj a pochádzam z Karlových Varov, ale žijem skôr na cestách. Vyštudoval som inžiniera z bankovníctva na VŠE a teraz mám v pláne dokončiť doktorát z financií. Vediem vlastný alternatívny fond pre kryptomeny a založil som s Danom Kosec veľký kryptomenový komplex, ktorého je Crypto Kingdom súčasťou.

Prečo ste sa rozhodli pribrať do tímu MCG, keď ste proti sebe doteraz bojovali?

Ono sa nedá povedať, že by sme bojovali. My sme od začiatku boli absolútne sústredení na seba, takže sme vôbec nevnímali okolie a ignorovali  sme negatíva od konkurencie. A tým pádom sme robili veľmi rýchly progres. S Mikeom sme kedysi vychádzali dobre, potom egá nás dvoch zlomilo dobré vzťahy. Mike mal vždy najlepšie signály a jeho cieľom bolo byť v signáloch najlepší. Mike teraz riadi signály a ja portfólio produkt ASP, ktorý kopíruje môj alternatívny fond. Pozrite sa sami na naše výsledky po tejto fúzii. Všetko je úplne transparentné.

Povesť Crypto Kingdom počas medvedieho trhu nebola veľmi dobrá. Ako to vnímaš teraz?

Musím úplne súhlasiť. My sme sa počas medvedieho trhu menej sústredili na trading a zakladali sme ďalšie kryptomenové spoločnosti. Pripravovali sme dôležité fúzie a partnerstva, ktoré z Crypto Kingdom urobia najkomplexnejši projekt na celej našej kryptomenovej scéne. Produkty Crypto Kingdom budú teraz výnimočné, čo už sami môžete vidieť na referenciách od našich platených členov, ktorých máme teraz cez 800 a rastieme o 5-10 nových členov denne. Pozrite sa na naše youtube analýzy, Členovia sú naozaj maximálne vďační a spokojní.

Môžeš prezradiť, aké ďalšie novinky a spolupráce chystáte?

Prevzali sme najlepších ťažiarov na európskej scéne, spojili sme sa s najlepšími signálmi MCG a chystáme ďalšiu významnú fúziu na CZ/SK scéne, ale tú si zatiaľ musím nechať pre seba. Okrem toho intenzívne rokujeme s Binance a ďalšími burzami a zmenárňami. V rámci nášho celého kryptomenového komplexu teraz riešime vstup investorov a strategických partnerov, aby sme mohli spustiť Crypto Kingdom World.

A teraz poďme trochu do tej osobné roviny. Aká je tvoja osobné vízie a kde sa vidíš za 10 rokov?

Mojím cieľom je postaviť najsilnejší kryptomenový komplex, ktorý perfektne pripravíme na vstup verejnosti do kryptomien a bude schopný im ponúknuť presne to, čo skutočne potrebujú. Od prvého videa “Čo je to Bitcoin” až po trading na páku na bitmexe alebo vlastné ťaženie. Okrem toho som si dal míľnik 100% zhodnotenie na svojom kryptomenovom alternatívnom fonde. V osobnej rovine mám ciele asi ako každý chlap. Postaviť dom, zasadiť strom a splodiť syna. Ja nie som človek, čo potrebuje k životu luxus. Mňa baví ten priebeh budovania a strategické plánovanie celkového rozvoja holdingu. Za 10 rokov budem mať s istotou spokojnú rodinu, vybudovaný úspešný private equity fond, dokončený doktorát a rád by som prednášal o efektivite procesov.

Ako stíháš trading, riadenie spoločnosti a ešte prácu pre komunitu? To je snáď nemožné.

Medzi moje najsilnejšie vlastností patrí logika, štruktúra a škálovateľnosť. Vďaka efektívnym nástrojom a správnym postupom som schopný za deň urobiť prácu aj za päť ľudí. Najťažšou skúškou pre mňa bol multitasking s dostatočnou kvalitou práce. Vždy som robil jednu vec poriadne. Teraz musím robiť päť vecí poriadne súčasne. Mozog pracuje na maximálny výkon a daný deň mám rozdelený podľa toho, kedy som kreatívny a kedy naopak nie. Aby to človek zvládol, musí si povedať, kedy už má dosť a dopriať si odpočinok. Ja uprednostňujem pobyt v prírode – najlepší liek na všetko.

Chcel by si čitateľom na záver niečo odkázať?

Sledujte Crypto Kingdom, vyskúšajte si našu signály, ktoré už nikdy nebudú mať na CZ/SK konkurenciu. Teraz je 40% zľava na strieborné signály. Nielen že dostávaš ziskové vstupy a výstupy do altcoinov a Bitcoinu, ale zároveň sa v kryptomenách vzdeláš.Crypto Kingdom akcia

Tento článok bol preložený z českého orginálu na kryptonovinky.com.

 

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-spravy

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Bitcoin

9 rokov. To je vraj doba, ktorá ešte musí uplynúť, aby Bitcoin vyrovnal v trhovej kapitalizácii zlato. Aspoň tak to vidí zakladateľ jednej z prvých čínskych kryptobúrz Bobby Lee. Upozorňuje však, že kvantitatívne uvoľňovanie v USA by mohlo toto tempo urýchliť. Viac sa dozviete tu.

Možno ešte pred mesiacom by to bolo nepredstaviteľné. Čínska spravodajská služba, čiže organizácia, ktorá sa priamo zodpovedá čínskej vláde, publikovala pozitívny článok o Bitcoine. Označila ho dokonca za prvú úspešnú aplikáciu technológie blockchain. Nuž a práve blockchain bude v najbližších rokoch pre Čínu prioritou.

Podľa Tima Drapera bude pre adopciu a rast ceny Bitcoinu kľúčová technológia Lightning Network, ktorá umožní nielen Bitcoin držať ako cenné aktívum, ale aj aktívne ho používať ako platidlo. Podrobnosti nájdete tu.

Tom Lee z Fundstat Advisors prišiel s ďalšou predikciou. Tentokrát si myslí, že cena 25 tisíc dolárov za jeden Bitocin do konca roka 2022 je veľmi reálna. Bitcoin však musí zdvojnásobiť počet svojich používateľov. Prirovnal ho k akciám FAANG, teda piatich najväčších technologických gigantov. Viac sa dozviete tu.

Spolupráca maloobchodného čínskeho giganta Alibaba so spoločnosťou Lolli vedie k tomu, že zákazníci, ktorí si pomocou aplikácie od Lolli nakúpia na Alibabe tovar, dostanú cashback v bitcoinoch v podobe až 5% hodnoty zakúpeného tovaru. Viac sa dočítate tu.

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao si myslí, že rozhodnutie Číny prijať technológiu blockchain výrazne prospeje adopcii kryptomien na čele s Bitcoinom a Ethereum.

Šéf FEDu Jerome Powell priznal, že rast amerického dlhu je neudržateľný. Len pre ilustráciu FED v noci zo 14. novembra vytlačil doláre v celkovej hodnote rovnej súčasnej cene 12,7 milióna súčasných bitcoinov.

Čo potrebujú inštitúcie, aby vstúpili do sektora kryptomien a teda hlavne do Bitcoinu? Na konferencii Blockshow Asia 2019 boli vymenované 3 základne faktory. Podrobnosti nájdete tu.

Altcoiny

Bitcoinový vývojár Udi Wertheimer šokoval krypotmenovú verejnosť vyhlásením, že Tron už budúci rok veľmi pravdepodobne predbehne v trhovej kapitalizácii súčasnú dvojku na trhu Ethereum. Uviedol k tomu hneď niekoľko dôvodov. Viac sa dočítate tu.

Agentúra Weiss Ratings si myslí, že kryptomena Cardano je lepším projektom než EOS. U Cardana vyzdvihuje skutočnosť, že stakingu sa bude môcť zúčastniť akýkoľvek držiteľ ADA tokenov bez ohľadu na to, koľko ich drží. EOSu zas vyčíta najmä silnú centralizáciu.

Vývojári pracujúci na kryptomene Grin dostali od anonymného darcu štedrý dar v podobe 50 bitcoinov. Zakladateľ kryptomeny Litecoin Charlie Lee následne trochu nechtiac rozvíril špekuláciu, že anonymným darcom bol samotný zakladateľ Bitcoinu Satoshi Nakamoto. Podrobnejšie sme sa téme venovali tu.

Popredný predstaviteľ kryptomeny Ethereum Joseph Lubin dúfa, že Čína otvorí svoju národnú kryptomenu svetu, čiže nebude fungovať len v rámci silne centralizovanej zóny. Číne dokonca núka pomocnú ruku.

Podľa Samsona Mowa zo spoločnosti Blockstream sú stablecoiny výborným nástrojom pre traderov, no nemyslí si, že uspejú ako platobný prostriedok. Ich význam vidí aj pre Bitcoin, pričom v súvislosti s ním ich označil za akýsi medzistupeň adopcie.

Justin Sun z Tronu priznal, že získal podiel v burze Poloniex, ktorá je podľa reportov jedenástou najväčšou burzou s kryptomenami na svete. Čínsky podnikateľ však upozornil, že jeho akvizícia v Poloniexe nemá s Tronom nič spoločné (zatiaľ).

Mali by ste tiež vedieť

 • Coinmarketcap, teda najsledovanejšia stránka informujúca o cenách kryptomien a objemoch na burzách, zverejnila novú metodiku výpočtu reálnej likvidity búrz. Viac sa dozviete tu.
 • Platforma Bakkt spúšťa vlastné custody riešenie pre bezpečnú úschovu kryptomien, čím ešte viac pomôže inštitucionálnym investíciám.
 • V juhoamerických krajinách Argentíne a Venezuele dosahuje obchodovanie s bitoinom rekordné objemy a to napriek tomu, že v týchto krajinách zmietajúcich sa v inflačnej kríze je nákup bitcoinu zakázaný, alebo výrazne obmedzený
 • Americký FinCEN zvyšuje tlak na kryptoburzy. Budú musieť pristúpiť k delistovaniu anonymných kryptomien? Téme sme sa venovali tu.
 • Podľa Johna McAfeeho nie je povinnosťou súkromných krypto-firiem, aby bojovali proti zneužívaniu kryptomien na nelegálnu činnosť.
 • Platobný procesor PayPal zrušil podporu pre pornostránku PornHub. Tá teraz bude musieť nájsť nový spôsob, ako bude vyplácať hercov zarábajúcich cez túto platformu. Je to príležitosť pre Bitcoin?
 • Čína po spustení digitálnej verzie svojej meny juanu neplánuje zakázať klasické papierové peniaze
 • Najväčšia kanadská banka Royal Bank of Canada, ktorá minulý rok zablokovala svojim zákazníkom nákupy kryptomien cez jej služby, sa rozhodla ako prvá banka v krajine spustiť vlastnú kryptozmenáreň
 • Tunisko sa stane pravdepodobne vôbec prvou krajinou, ktorá spustí svoju národnú kryptomenu e-dinar a to vďaka spolupráci so startupom Universa. Jeho riaditeľ však upozornil, že nejde o kryptomenu v pravom slova zmysle
 • Čínsky mining gigang Canaan Creative realizuje tento mesiac IPO, po ktorom sa stane prvou čínskou firmou obchodovanou v USA, ktorá sa zaoberá ťažbou bitcoinu
 • Karta Coinbase Card je dostupná v ďalších 10 európskych krajinách. Ako sú na tom Slovensko a Česko sa dozviete tu.
Čítať ďalej

Kryptomeny

Krypto správy dňa (16.11.): Cardano vs. EOS, ustupuje Facebook od Libry?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Cardano & EOS

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Agentúra Weiss Ratings radí Cardano pred EOS

Americká ratingová agentúra Weiss Ratings, ktorá v roku 2018 ako prvá začala udeľovať ratingy aj kryptomenám, považuje aktuálne Cardano (ADA) za lepší projekt, než je konkurenčný EOS. ,,Cardano je jednoznačne lepšie ako EOS. EOS bol prvá na trhu, ale je stále čoraz jasnejšie, že z týchto dvoch je Cardano omnoho lepšie,” uviedla agentúra vo svojom tweete. Weiss Ratings sa stavia na stranu Cardana už dlhšiu dobu. Vyzdvihuje jeho akademické pozadie a fakt, že stakingu po spustení fázy Shelley sa bude môcť zúčastniť každý držiteľ tokenov ADA. U EOSu je to v tomto smere komplikovanejšie a vyčítané mu je aj to, že je silne centralizovaný, kým Cardano by malo byť v tomto smere na tom taktiež omnoho lepšie. Čínska agentúra CCID naopak radí EOS dlhodobo na prvé miesto svojho ratingu, kým Cardano je až na chvoste prvej tridsiatky. (cryptoslate.com)

Šéf Binance: Rozhodnutie Číny povedie k hromadnému prijatiu kryptomien

Zakladateľ, CEO a najčastejšie citovaný predstaviteľ najväčšej kryptoburzy na svete Binance, Changpeng Zhao, vyhlásil, že iniciatíva Číny aplikovať technológiu blockchain vo svojom hospodárstve zákonite povedie k hromadnej adopcii kryptomien. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Šéf Binance: Rozhodnutie Číny povedie k hromadnému prijatiu kryptomien

FinCEN zvyšuje tlak na burzy: Čo bude s anonymnými kryptomenami?

Riaditeľ amerického FinCEN-u, teda orgánu, ktorý sa zameriava na vymáhanie finančných trestných činov v USA, upozornil, že zákony týkajúce sa  priania špinavých peňazí (AML) sú platné aj pre kryptomeny a FinCEN ich plánuje intenzívnejšie presadzovať u búrz s digitálnymi aktívami. Môže to mať negatívny dopad nielen na súkromie užívateľov búrz ale aj na anonymné kryptomeny. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

FinCEN zvyšuje tlak na burzy: Čo bude s anonymnými kryptomenami?

Burzy majú plán, ktorý by mohol uspokojiť aj FATF

Počas konferencie Blockshow Asia 2019 skupina zástupcov kryptopriemyslu predostrela návrh protokolu s označením OpenVASP, ktorý by umožnil chránenie podnikových údajov a zároveň by dodržiaval prísne nariadenia FATF (Financial Task Force), ktorú vyžadujú, aby burzy zhromažďovali a zdieľali osobné údaje o zákazníkoch a ich transakciách. Navrhovaný protokol by mal umožniť firmám zdieľať si informácie medzi sebou bez toho, aby sa nevyhnutne poznali a bez potreby registrácie na ústrednom orgáne. Ak by protokol získal povolenie, stále je otázne, aký by mal vplyv na súkromie samotných zákazníkov. (cointelegraph.com)

Náhrada Libry? Facebook spúšťa Facebook Pay

Regulačné nejasnosti týkajúce sa Libry budú podľa mnohých odborníkov viesť k tomu, že Facebook napokon ustúpi od plánu spustiť vlastnú kryptomenu. Náznakom toho, že by to mohla byť pravda, je nová služba s názvom Facebook Pay, ktorá umožňuje nakupovať a predávať veci cez Facebook, Messenger, Instagram a WhatsApp. Deborah Liou z marketingového oddelenia Facebooku vysvetlila, že Facebook Pay je postavený na existujúcej finančnej infraštruktúre a partnerstvách a teda nevyžaduje zvýšenú pozornosť regulátorov, ako to je v prípade Libry. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Kryptomeny

FinCEN zvyšuje tlak na burzy: Čo bude s anonymnými kryptomenami?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin pozor

Riaditeľka amerického FinCEN-u, teda orgánu, ktorý sa zameriava na vymáhanie finančných trestných činov v USA, upozornil, že zákony týkajúce sa  priania špinavých peňazí (AML) sú platné aj pre kryptomeny a FinCEN ich plánuje intenzívnejšie presadzovať u búrz s digitálnymi aktívami.

Keneeth Blanco v rámci konferencie, ktorú usporiadala spoločnosť Chainalysis zdôraznil, že takzvané “cestovné pravidlo”, ktoré musia rešpektovať burzy, sa týkajú aj zmenárni a búrz s kryptomenami. ,,Toto “cestovné pravidlo” sa vzťahuje aj na kryptomeny a očakávame, že to budete rešpektovať a bodka. Nevieme,  prečo by to mal byť pre vás (kryptoburzy) šok. Toto predsa nie je žiadna novinka,” upozornil.

Pointou takzvaného cestovného pravidla je nariedenie, podľa ktorého regulátori a poskytovatelia služieb virtuálneho majetku, kde patria aj kryptoburzy, musia zhromažďovať údaje o transakciách. Netýka sa to len transakcií vykonaných priamo na danej burze, ale aj transakcií, ktoré z nej odchádzajú. Z pohľadu kryptobúrz to znamená, že sú povinné vedieť nielen totožnosť a osobné údaje o svojich zákazníkoch, ale musia sledovať aj transakcie, ktoré odchádzajú z týchto búrz a identifikovať, ku komu transakcia mieri.

,,Existujú dôvody, prečo tieto údaje chceme vedieť. Osoba na druhej strane tejto transakcie sa môže zaoberať nejakou nelegálnou činnosťou. Či už ide o drogy, alebo pašovanie ľudí… chceme vedieť, kto to je,” vysvetlil Blanco a pokračoval: ,,Nie je to také ťažké. Žiadame iba meno, adresu, číslo účtu, transakciu, príjemcu a sumu. Keď nám poviete, že neviete, kto je na druhej strane, máte veľký problém. Pretože vy ste povinní to vedieť a my to očakávame!”

Burzy, ktoré chcú ponúkať svoje služby na americkom trhu, sa budú musieť týmto nariadeniam podriadiť. Otázne je, ako pristúpia ku kryptomenám zameraným na anonymitu typu Monero či Zcash. Tie totiž neumožňujú zistiť, kam transakcia mieri. Je preto možné, že burzy ich budú musieť odstrániť zo svojej ponuky. Problémy tohto typu sa však nevyhnú len americkým burzám. FATF, teda medzivládna Finančná akčná skupina sídliaca v Paríži, by mala od búrz vyžadovať podobné informácie už od budúceho roka.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Šéf Binance: Rozhodnutie Číny povedie k hromadnému prijatiu kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

od

Changpeng Zhao Čína

Zakladateľ, CEO a najčastejšie citovaný predstaviteľ najväčšej kryptoburzy na svete Binance, Changpeng Zhao, vyhlásil, že iniciatíva Číny aplikovať technológiu blockchain vo  svojom hospodárstve zákonite povedie k hromadnej adopcii kryptomien.

Zhao známy aj pod skratkou “CZ“ hovoril o tejto téme v rozhovore pre Bloomberg, pričom rozhodnutie čínskeho prezidenta Jinpinga Xiho “odobriť” blockchain v najľudnatejšej krajine sveta označil za “super pozitívny” fundament.

,,Čína bude vo veľkom investovať do technológie blockchainu a tiež do vzdelávania v tejto oblasti. Vzhľadom na to, že Čína urobila tento krok, nebudú mať ostatné svetové krajiny inú možnosť, než postupovať v tomto smere rýchlejšie. Aby som bol úprimný, budú to mať veľmi ťažké, aby to dokázali rýchlejšie než Čína,” uviedol a dodal presvedčenie, že už čoskoro začne veľký geopolitický boj ostatných krajín, ktorého cieľom bude, aby nemala Čína v tejto oblasti monopol.

Šéf burzy Binance si myslí, že pro-blockchainova Čína prospeje aj samotným kryptomenám, hoci mnohí odborníci upozorňujú, že tieto dve veci by sa nemali spájať. Zhao to vidí trochu inak. ,,Akonáhle sa dozviete o blockchaine, neexistuje možnosť, aby ste sa nedopočuli aj o kryptomenách. Myslím si, že uvidíme omnoho viac ľudí, ktorí začnú chápať Bitcoin, Ethereum a iné kryptomeny. Prispeje to k ich veľkej adopcii.“

Burza Binance zatiaľ postupuje opatrne, čo sa týka jej návratu na čínsky trh. Z Číny musela odísť v roku 2017 po tom, ako krajina zakázala obchodovanie kryptomien na svojom území a vyhnala burzy za hranice. Binance začala tento mesiac podporovať obchodné páry voči čínskemu juanu a tiež investovala do výskumu a vývoja blockchain technológii v krajine.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Kryptomeny

Krypto správy dňa (15.11.): Kedy Bitcoin za $25k? Stablecoiny vraj pomôžu BTC

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-hulk

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Tri veci, ktoré potrebujú inštitúcie, kým vstúpia do kryptomien

Portál Cointelegraph v rámci veľkej konferencie BlockShow Asia 2019 vyspovedal viacero zaujímavých osobnosti kryptopriemyslu. Horúcou témou diskusií bolo aj to, kedy sa zvýši prílev inštitucionálnych peňazí do tohto trhu. Justin Show vymenoval 3 hlavné faktory, s ktorými súhlasili aj ostatní diskutujúci. Viac sa dočítate v tomto článku.

Tri veci, ktoré potrebujú inštitúcie, kým vstúpia do kryptomien

Lee porovnal Bitcoin s FAANG: Ak zdvojnásobí počet užívateľov, cena bude $25 000

Tom Lee z Fundstrat Advisors je stále presvedčený, že cena Bitcoinu v dohľadnej dobe vytvorí nové rekordné hodnoty. Počas rozhovoru pre CNBC povedal, že kryptomeny rovnako ako akcie najväčších technologických firiem sveta pod skratkou FAANG budú časom odzrkadľovať svoju skutočnú trhovú hodnotu. Viac sa dočítate tu.

Lee porovnal Bitcoin s FAANG: Ak zdvojnásobí počet užívateľov, cena bude $25 000

Samson Mow o stablecoinoch: Sú krokom k hyperbitcoinizácii

Samson Mow sa domnieva, že stablecoiny typu Tether (USDT) sú jednoznačnou preferenciou veľkých investorov, no nevidí v nich význam pre maloobchodné použitie. Môžu byť však podstatné pre adopciu Bitcoinu. Tejto zaujímavej téme sme sa venovali v tomto texte.

Samson Mow o stablecoinoch: Sú krokom k hyperbitcoinizácii

Karta Coinbase vo viacerých krajinách EÚ: Ako sú na tom Slovensko a Česko?

Spoločnosť Coinbase oznámila zaujímavé novinky týkajúce sa jej debetnej karty VISA. Pridáva podporu pre ďalších 5 kryptomien a rozširuje sa na trh v ďalších desiatich európskych krajinách. Či je dostupná aj na Slovensku a v ČR sa dozviete v tomto texte.

Karta Coinbase vo viacerých krajinách EÚ: Ako sú na tom Slovensko a Česko?

Zakladateľovi OneCoinu hrozí 90 rokov väzenia

Spoluzakladateľ jedného z údajne najväčších kryyptomenových podvodov histórie OneCoin Konstantin Ignatov čelí podľa informácii BBC trestu odňatia slobody až na 90 rokov. Zatknutý bol v marci 2019 a následne sa priznal k niekoľkým obvineniam vrátane prania špinavých peňazí a rôznych druhov podvodov. OneCoin je známy ako obrovská Ponzi schéma skrývajúca sa za investíciou do kryptomeny. Do systému bolo investovaných viac než 4,4 miliardy dolárov. Zaujímavosťou je, že spoločnosť OneCoin, ktorá vznikla v roku 2014, dodnes stále funguje a jej zástancovia tvrdia, že obvinenia o Ponzi schéme nie sú pravdivé. (cointelegraph.com)

Kayamori: V reguláciách musíme byť veľmi opatrní

Mike Kayamori zo spoločnosti Quoine priznal, že z časti zmenil svoj názor na reguláciu kryptomien. Počas konferencie BlockShow Asia 2019 uviedol, že bol vždy zástancom regulácie tohto sektora, no postupom času vidí veci trochu inak. Vlády sa podľa neho totiž snažia regulovať veci, ktorým stále vôbec nerozumejú. ,,Politici si idú svoju vlastnú agendu. Stále som za reguláciu kryptomien, ale je treba robiť ju veľmi opatrne,” povedal a naznačil, že správy  prístup zvolili vo Francúzsku či Švajčiarsku. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Kryptomeny

Karta Coinbase vo viacerých krajinách EÚ: Ako sú na tom Slovensko a Česko?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Karta Coinbase

Spoločnosť Coinbase oznámila zaujímavé novinky týkajúce sa jej debetnej karty VISA. Pridáva podporu pre ďalších 5 kryptomien a rozširuje sa na trh v ďalších desiatich európskych krajinách.

Platobná karta od Coinbase, ktorá bola uvedená na trh v apríli 2019, je aktuálne podporovaná už v 29 krajinách Európy. Najnovšie sa na tento zoznam dostali Bulharsko, Chorvátsko, Dánsko, Maďarsko, Island, Lichtenštajnsko, Nórsko, Poľsko, Rumunsko Švédsko.

Ak ste o tom doteraz nevedeli, podpora karty pre Slovensko existuje už dlhšie. Česko však na zozname podporovaných krajín ani po najnovšej aktualizácii stále nenachádza.

Kým karta Coinbase doteraz podporovala len Bitcoin, Litecoin, Bitcoin CashEtheruem, Coinbase odteraz rozšírila support aj pre XRP, Stellar, BAT, 0x a Augur.

Podrobnosti o karte nájdete na tejto stránke.  Detaily, napríklad o podporovaných krajinách či výške poplatkov, následne v sekcii FAQ.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

 

Čítať ďalej

Bitcoin

Samson Mow o stablecoinoch: Sú krokom k hyperbitcoinizácii

Avatar

Článok

zo dňa

od

Samson Mow

S redakciou Cointelegraph sa počas konferencie BlockShow rozprával aj Samson Mow, COE spoločnosti Blockstream. Témou ich rozhovoru boli stablecoiny.

Samson Mow sa domnieva, že stablecoiny typu Tether (USDT) sú jednoznačnou preferenciou veľkých investorov, no nevidí v nich význam pre maloobchodné použitie. Pokiaľ ide konkrétne stablecoin USDT,  za ktorým stojí firma Tether a jej sesterská spoločnosť Bitfinex, domnieva sa, že je nespravodlivo terčom mnohých negatívnych reakcii, za čo môže predovšetkým to, že bol medzi stablecoinami priekupníkom.

,,Denný objem obchodovania Tetheru je 20 miliárd dolárov – to je 100x viac než ďalší najväčší stablecoin. Takže aj kvôli tomu vidíme hlúpe správy o tom, ako sa skrz Tether manipuluje Bitcoin, že ho zmanipulovala jedna veľryba, či správy o súdnych sporoch v hodnote miliárd dolárov…” skonštatoval počas toho, ako mal na sebe oblečené tričko Tether.

Mow sa teda jednoznačne stavia na stranu Tetheru, no priznáva, že jeho využitie v maloobchode nevidí veľmi reálne. ,,Nemyslím si, že stablecoiny v prípade ich použitia v maloobchode príjmu významnú úlohu. Používajú ich hlavne obchodníci, aby využili arbitrážne príležitosti,” vyhlásil.

Stablecoiny ale podľa Mowa pomôžu Bitcoinu. ,,Stablecoiny sú stredným krokom k hyperbitcoinizácii. Sú dočasnými vecami. Hlavnou hrozbou, ktorej  čelia, sú národné kryptomeny. Aké otvorené budú tieto národné kryptomeny? Stablecoiny vznikom národných kryptomien možno nebudú mať dôvod existovať.”

Pokiaľ ide o Libru od Facebooku, veľké šance ju v tomto trhu nedáva. ,,Myslím si, že je odsúdená na zánik,” dodal úprimne.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

 

Čítať ďalej

Bitcoin

Lee porovnal Bitcoin s FAANG: Ak zdvojnásobí počet užívateľov, cena bude $25 000

Avatar

Článok

zo dňa

od

Tom Lee Bitcoin

Tom Lee z Fundstrat Advisors je stále presvedčený, že cena Bitcoinu v dohľadnej dobe vytvorí nové rekordné hodnoty. Počas rozhovoru pre CNBC povedal, že kryptomeny rovnako ako akcie najväčších technologických firiem sveta pod skratkou FAANG budú časom odzrkadľovať svoju skutočnú trhovú hodnotu.

Tom Lee sa zviditeľnil v predchádzajúcich rokoch viacerými cenovými predikciami Bitcoinu. V roku 2018 mu však nevyšla predpoveď, že ešte do konca toho roku dosiahne BTC novú rekordnú cenu 25 tisíc dolárov. Teraz v rámci relácie CNBC povedal, že dosiahnutie cieľa 25 tisíc dolárov do konca roka 2022 nebude pre Bitcoin problém.

,,Kryptomeny sú aktíva, ktorých hodnota sa skrýva v sieti, čo znamená, že čím viac ľudí drží dané aktívum, tým je vyššia jeho hodnota. Je to v podstate logaritmická funkcia. Ak zdvojnásobíte ich počet, budete mať štvornásobok hodnoty. Ak budete chcieť ísť na 25 tisíc dolárov, musíte v podstate zvýšiť cenu Bitcoinu štvornásobne, čo znamená, že musíte zdvojnásobiť počet ľudí, ktorí majú Bitcoin,” uviedol svoj nový pohľad na cenovú problematiku Bitcoinu.

Lee prezradil,  že podľa analýz Fundstrat Advisors v súčasnosti Bitcoin reálne drží približne pol milióna ľudí, takže aby sa jeho cena dostala na 25 tisíc dolárov, musí ich byť milión.

Poukázal pritom na podobnosť s akciami FAANG (Facebook, Amazon, Apple, Netflix a Google). ,,70% ich návratnosti (od uvedenia na burzy) sa odôvodňuje rastom globálneho internetu v tomto časovom období. Inými slovami, je to funkcia logaritmického rastu internetu a presne takto budú fungovať aj kryptomeny.”

Lee zopakoval, že v prípade Bitcoinu je stále veľmi pozitívne naladený a verí vo výrazný dlhodobý rast jeho ceny. Súčasne obdobie označuje za skorý vekom digitálnych aktív, ktoré sa časom stanu vysoko inštitucionálne zavedenou triedou aktív.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Tri veci, ktoré potrebujú inštitúcie, kým vstúpia do kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

od

Inštitúcie Bitcoin

Portál Cointelegraph v rámci veľkej konferencie BlockShow Asia 2019 vyspovedal viacero zaujímavých osobnosti kryptopriemyslu. Horúcou témou diskusií bolo aj to, kedy sa zvýši prílev inštitucionálnych peňazí do tohto trhu.

V rámci panela s názvom “Odomknutie kryptoaktív – motivovanie inštitúcii, aby vstúpili do kryptomien” sa k tejto zaujímavej téme vyjadrilo viacero odborníkov. Medzi rečníkmi boli Jasper Lee z eToro Group Asia, Justin Chow z Cumberlandu, Saharan Nair z CoinSwith či Ben Zhou z ByBit. Diskusiu moderoval zakladateľ firmy DataDash Nicholas Merten.

Justin Show vymenoval 3 veci, ktoré potrebujú inštitúcie, aby začali húfnejšie naskakovať do tohto sektora. Sú to custody riešenia inštitucionálnej úschovy kryptomien, vyššia likvidita a regulácie.

Ostatní diskutujúci sa následne zhodli na tom, že tieto tri faktory sú nevyhnutnými katalyzátormi, no zároveň zdôraznili, že inštitucionálny záujem o investovanie do kryptomien rastie každým dňom.

Zaujímavou témou bolo aj menovanie krajín, ktoré sú podľa diskutujúcich najviac „crypto-friendy“. Jesper Lee upozornil na to, že túto otázku treba vnímať z rôznych uhlov pohľadu. ,,Ktorá krajina je lepšia záleží na tom, o aký druh podnikania s kryptomenami sa zaujímate. Napríklad ak ste v maloobchode, pôjdete do Hongkongu.”

Ben Zhou ho následne doplnil: ,,Z pohľadu zmenárni sa zmeriavame na retailových klientov. Zaregistrovali sme sa na Britských Panenských ostrovoch a máme ústredie v Singapure. Singapurská vláda je otvorená technológii kryptomien a blockchainu. Chcel by som však vidieť právny rámec pre tento sektor v USA, aspoň čo sa tyka získania riadnej licencie, aby sme sa mohli skutočne dostáť na tento trh. Vieme, že je to obrovský trh, no nemôžeme sa ho dotknúť,” zhrnul.

Saharan Nair následne dodal, že potreba regulácii je nevyhnutná pre rast tohto priemyslu. ,,Musia sa vypracovať nariadenia, ktoré budú navrhnuté tak, aby dali užívateľom presne to, čo potrebujú.”

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza altcoinov (15.11.): Ethereum, Litecoin a Tron (TRX)

Andrej Kalvoda

Článok

zo dňa

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k trhu s kryptomenami. Najnovším členom zostavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, ktorý vám prináša pohľad na vysoko kapitalizované altcoiny.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

ETH/USDT

V posledním příspěvku jsem byl bullish na Ethereum, ale symetrický triangl se prorazil naopak směrem dolů. Stále to může být fakeový pohyb, který jen rozšíří trojúhelník (oranžový scénář), ale pokud bereme původní platnou trendovku, díváme se nyní na breakdown a postup k cca 175 USD.

LTC//USDT

Litecoin nedokázal probít rezistenci, kterou sledujeme už několik týdnů. Zde to tedy vypadá, že sledujeme pullback k pův. rezistenční trendovce falling wedge. 


TRX/USDT

Osobně si myslím, že je jen otázka času, než nám vystřelí Tron – je to další z Čínských projektů, které jsou v poslední době v hledáčku investorů. Po delším období růstu nám tron konečně vychladl a dotkl se důležitého supportu. Pokud nabere dostatek síly k odrazu, viděl bych jako další target 0.022 USD. 

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-