Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Špekulácie o metaverse Meta a Microsoft vystrelili ceny Sandbox (SAND) a Decentraland (MANA)

Článok

metaverse
Zdroj: Unsplash.com

Ceny kryptomien Sandbox (SAND) a Decentraland (MANA) za posledných sedem dní výrazne stúpli. Podpísať sa pod to mohlo oznámenie týkajúce sa metaverse, ktorého sa zúčastnili aj bigtech giganti Meta (bývalý Facebook) a Microsoft.

The Sandbox (SAND) síce klesol za posledný deň o 4,5%, no z týždenného pohľadu je v pluse až 43% a za posledný rok dokonca 562%. Decentraland (MANA) za posledný deň klesol o 4,6%, no za posledný týždeň je v pluse 16,5% a za rok 106%.

Obe kryptomeny patria medzi najznámejšie v kategórii metaverse kryptomien – ide o hry založené na Ethereum, v ktorých si môžu užívatelia kupovať virtuálne pozemky, pričom niektoré z nich majú hodnotu aj milióny dolárov.

Ich súčasný rast podporili špekulácie, podľa ktorých by sa na tieto projekty mohli zamerať bigtech giganti – tí totiž oznámili minulý utorok založenie Metaverse Standards Forum, do ktorého sa zapojili Meta, Miccrosoft, Alibaba či Sony. Cieľom tejto organizácie je podporovať koordináciu a spoluprácu medzi spoločnosťami, ktoré sa snažia etablovať v metaverse.

To, že tieto firmy zaostrujú na metaverse však automaticky neznamená, že chcú investovať priamo do hier postavených na decentralizovaných hsmartchainoch ako je Ethereum. Spoluzakladateľ a COO The Sandbox Sebastien Borget sám naznačil, že ľudia by nemali vznik Metaverse Standards Forum spájať so Sanbox alebo inými kryptomenami podobného typu.

https://twitter.com/borgetsebastien/status/1540815270427729921

Danny Greene, ktorý je generálnym riaditeľom Meebits DAO, si tiež nemyslí, že tieto veci by sa mali spájať.

,,Na konci dňa bojujeme za decentralizovanú budúcnosť a toto sú korporácie, ktoré zastupujú akcionárov,“ skonštatoval naznačujúc, že vnímanie založenia centralizovanej organizácie bigtech gigantmi má len málo spoločné s virtuálnym svetom, aký chcú vytvoriť projekty podobné Sandbox či Decentraland. To však koniec koncov nebráni trhovým špekulantom zohľadniť túto správu aj vo svete kryptomien, pričom cenové pohyby SAND a MANA v predošlých dňoch sú zdá sa toho dôkazom.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.