Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Špekulácia: Má čínsky nový rok na svedomí pád Bitcoinu?

Článok

Čínsky nový rok a Bitcoin
Čínsky nový rok a Bitcoin

Ak investujete do kryptomien, zrejme ste už niekde počuli, že súčasný prepad ich hodnoty na čele s Bitcoinom mohol do určitej miery ovplyvniť aj čínsky nový rok.

Čo to vlastne znamená a ako môže ovplyvňovať cenu kryptomien sa pokosíme vysvetliť v tomto krátkom článku. V prvom rade však upozorňujeme, že ide len o špekuláciu, i keď veľmi rozšírenú.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ide o najväčší sviatok v Číne

Čínsky nový rok, ktorý tentokrát začína 16. februára, sa dá prirovnať k našim Vianociam. Číňania ho oslavujú vo svojej vlasti, ale i neprieč celým svetom. Pre túto krajinu ide o obrovskú udalosť, oslavy trvajú až dva týždne.

Číňania počas tohto sviatku vo veľkom míňajú svoje úspory a napríklad deťom venujú červenú oblaku, do ktorej vkladajú ako dar peniaze.

Čínsky nový rok začína vždy s novým lunárnym rokom. Dôležite je tiež vedieť, že nemá vplyv len na Čínu, ale aj značnú časť juhovýchodnej Ázie – patrí sem aj Južná Kórea, taktiež významný hráč vo svete kryptomien.

Tohtoročný čínsky nový rok bude rokom Psa, ktorý je považovaný za priaznivé znamenie. Čo sa týka peňazí priať by mal tým, ktorí pôjdu cestou poctivosti a spravodlivosti.

Ako súvisí s kryptomenami?

,,Januárový pokles je opakujúcou sa témou u kryptomien, pretože ľudia oslavujú čínsky nový rok, prezývaný tiež lunárny nový rok, kedy vymieňajú svoje kryptomeny za fiatovú menu,” vysvetľuje v rozhovore pre Bloomberg Alexander Wallin, CEO trejderskej spoločnosti SprinkeBit.

,,Načasovanie je asi štyri až šesť týždňov pred lunárnym rokom. Vtedy si väčšina ľudí pripravuje plány na dovolenky a začne kupovať darčeky,” dopĺňa.

Pochopiteľne Bitcoin nepadol z 20 tisíc na súčasných 7-8 tisíc len preto, že Číňania zmenili svoje kryptomeny na fiat. Do určitej miery to však trh určite ovplyvnilo. Taktiež  až do konca osláv (ako sme spomínali trvajú dva týždne) nemôžeme očakávať, že sa čínske peniaze nalejú späť do kryptosveta. Práve teraz u nich totiž prichádza obdobie, kedy sa bude hojne míňať.

Ak sa Vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.