Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Solana (SOL) v Q2 2022 v počte transakcií výrazne prekonala Ethereum

Článok

Solana
Zdroj: Unsplash.com

Hoci kryptomena Solana (SOL) utrpela v predošlých mesiacoch niekoľko výpadkov, čím kleslo jej všeobecné renomé, z pohľadu transakcií v druhom kvartáli výrazne prekonávala najznámejší smartchain Ethereum (ETH).

Z analýzy, ktorú publikovala spoločnosť Nansen, vyplýva, že medzi aprílom a júnom 2022 stúpol počet denných transakcií na smartchaine Solana (SOL) až k 40 miliónom v porovnaní s “len” 1 miliónom transakcií na Ethereum.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Významný nárast denných transakcií na Solana bol evidovaný u denných non-vote transakciách a to napriek tomu, že Solana bola cenovo výrazne volatilnejšia, než Ethereum. Výrazný podiel na týchto transakciách mali najmä decentralizované burzy Mango Markets či Serum či decentralizovaná oracle sieť Switchboard.

Pri zohľadnení aj hlasovacích transakcií (vote-transactions) zaznamenala Solana dokonca rozsah približne 100 až 200 miliónov transakcií denne, k čomu prispel prudký nárast počtu aktívnych peňaženiek na Solana, kde v apríli bolo “len” okolo 400 tisíc peňaženiek, no ku koncu mája už rovný milión.

Prudký nárast počtu transakcií na Solana možno pripísať najmä rastúcemu hype okolo GameFi, DeFi a NFT, ktoré sa udomácnili na tomto chaine. Solana je totiž naďalej sieťou, ktorá umožňuje expresne rýchle transakcie za minimálne poplatky.

Zaujímavosťou posledného obdobia je rozhodnutie prechodu Helium, blockchainu Internet of Things (IoT) prejsť práve na plecia Solana. Túto zmenu odporučili samotní vývojári Helium, pretože Solana ich projektu poskytne efektívnejšie a škálovateľnejšie prostredie a odstráni množstvo technických problémov, s ktorými sa doteraz potykali. Prechod Helium na Solana ešte nie je schválený, no ak sa tak stane, tokeny a dátové kredity založené na Helium HNT, IOTMOBILE by sa kompletne preniesli na Solanu.

Zdroj: cointelegraph.com  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.