Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Solana (SOL) opäť nefungovala -výpadok trval 4,5 hodiny, cena klesla o 13%!

Článok

Solana
Zdroj: Unsplash.com

Kryptomena Solana (SOL) má za sebou ďalší výpadok, čo sa odzrkadlilo aj na ďalšom výraznom poklese jej hodnoty o takmer 13% za posledných 24 hodín.

Solana (SOL), ktorá je vykresľovaná ako expresne rýchly blockchain s minimálnymi poplatkami za transakcie, zažila za posledných 12 mesiacov už minimálne sedem čiastočných alebo úplných výpadkov – inak povedané jej blockchain sa zastavil a nebol schopný spracovávať ďalšie transakcie.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Najnovší výpadok nastal v stredu [18:55] SEČ (stredoeurópskeho času), kedy sa blockchain Solana dostal opäť do offline režimu. Výpadok trval približne 4,5 hodiny pritom validátorom sa  podarilo reštartovať mainnet okolo [23:00] SEČ.

Čerstvý incident sa pokúsil na twitteri vysvetliť zakladateľ Solana a spoluzakladateľ Solana Labs Anatolij Yakovenko: ,,Trvala nonce inštrukcia (durbable nonce) spôsobila, že časť siete považovala blok za neplatný a preto nebolo možné vytvoriť konsenzus.“ Sieť Solona bola následne reštartovaná s deaktivovanou funkciou a Yakovenko dodal, že spomínanú funkčnú chybu opravia čím „skôr to bude možné“.

Poznámka: „Trvala nonce inštrukcia“ sa vzťahuje na mechanizmus, ktorý rieši typickú krátku životnosť transakčného bloku hash – tak je popisovaný tento pojem v oficiálnej dokumentácii Solana. Chyba spôsobila, že uzly generovali rôzne výstupy, čo viedlo k zlyhaniu konsenzu a to nakoniec spôsobilo výpadok.

Dôvera v Solana klesá rovnako ako jej cena

Komunita Solana zostala po najnovšom výpadku siete Solana (SOL) výrazne znepokojená a z jej reakcii (najmä z Twitteru a Discordu) je zrejmé, že dôvera v túto kryptomenu po jej častých výpadkoch začína výrazne klesať. Dôkazom jej aj pokles ceny SOL za posledných 24 hodín o vyše 13%, pričom od historických maxím dosiahnutých v novembri 2021 na úrovni 259 dolárov je vzdialená už 85%.

Graf: Pokles ceny SOL medzi 1 a 2. júnom 2022:

Výpadky sú čoraz častejšie

Pokiaľ ide o predošlé výpadky, napríklad v januári 2022 evidovala Solana deväť dní, ktoré boli poznačené prerušeniami alebo zníženým výkonom blockchainu. Druhý januárový výpadok zas viedol k duplicitným transakciám. Koncom apríla a začiatkom mája zas bola Solana offline osem hodín. Najvážnejšie problémy však zaznamenala ešte v septembri 2021, keď dvakrát v rovnakom mesiaci bola sieť úplne offline a v jednom prípade takmer celý deň.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.