Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Sme na konci Bitcoin bullrunu? Tieto indikátory naznačujú, že nie

Článok

BITCOIN bullrun
Canva.com, twitter Glassnode

Počet takzvaných likvidných bitcoinov sa neustále znižuje. Podľa aktuálnych dát analytickej platformy sa za posledných 6 mesiacov presunulo iba 36% všetkých existujúcich cirkulujúcich bitcoinov (BTC), čo je ďaleko od hodnoty, ktorú sme videli pri vyvrcholení bullrunu 2017.

Upozorňujeme, že obsah tohto článku nemožno vnímať ako investičnú radu. Slúži len na informatívne účely.

Glassnode sa snažila na základe indikátora HODL Waves vyhodnotiť, v akej fáze je súčasný bullrun.

,,Staršie mince majú v býčích trhoch tendenciu viac sa hýbať. To spôsobuje, že stúpa počet novších mincí, ktoré sa hýbu po sieti (novšie mince sú myslené tie bitcoiny, u ktorých sa realizovala transakcia za posledných 6 mesiacov pozn.red.). Pri predošlom vrchole bitcoinu patrilo do kategórie mladších mincí viac ako 50%. V súčasnosti sme výrazne nižšie na úrovni okolo 36%.“

Tento indikátor teda naznačuje, že bullrun ešte nie je na svojom konci a že mnoho dlhodobých hodlerov (tí, ktorí držia BTC viac ako 6 mesiacov) nepodniká kroky, ktoré by naznačovali, že sa chystajú pri súčasných cenách svoje BTC predávať.

Predpokladu pokračovania bullrunu nahráva aj indikátor Long Term Holder MVRV, ktorý zohľadňuje správanie dlhodobých držiteľov bitcoinu pri porovnaní trhovej kapitalizácie Bitcoinu v porovnaní s realizovanou trhovou kapitalizáciou (realizovaný trhový strop zohľadňuje hodnotu každého BTC v čase jeho posledného presunu).

V prípade predošlých cyklov sa indikátor pri vyvrcholení bullrunu dostal nad úroveň 20, kým v súčasnosti je v zdravšej hladine okolo úrovne 10 bodov. V predošlom bullrune v roku 2017 sa bitcoin nachádzal na tejto úrovni keď stál 4500 dolárov a bol schopný spraviť ešte 4,4-násobný rast hodnoty, kým našiel svoje ATH.

Silný support pri kapitalizácii 1 bilióna USD?

Populárny trhový analytik Willy Woo, ktorý spolupracuje s Glassnode, cez víkend zašpekuloval, že Bitcoin sa už možno nikdy nedostane pod trhovú kapitalizáciu 1 bilióna dolárov, teda približne pod cenu okolo 53 000 USD.

Odvodil to od on-chain dát a indikátora URPD (UTXO Realized Price Distribution), ktorý ukazuje cenové hladiny, pri ktorých sa bitcoiny naposledy pohli. Hranica 53 000 USD má na základe neho už mimoriadne silnú podporu od investorov, nakoľko nad ňou zmenilo majiteľa už  7,3% cirkulujúcich BTC v obehu. ,,Toto je už celkom solídne overenie ceny. Investori si strážia kapitalizáciu 1 bilión USD. Povedal by som, že existuje férová šanca, že už nikdy neuvidíme Bitcoin pod kapitalizáciou 1 bilióna USD. ”

https://twitter.com/woonomic/status/1373552028945846272/

Woo však upozornil, že nevýhodou tohto indikátora je fakt, že zarátava okrem aktívneho obchodovania aj presuny BTC v réžii búrz, čo môže z časti skresľovať finálnu štatistiku.

Zdroje: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.