Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Smartphone firma Meitu nakúpila Bitcoiny za ďalších 10 miliónov dolárov

Článok

meitu bitcoin ethereum
Canva.com

Čínska technologická spoločnosť Meitu vo štvrtok oznámila, že opäť investovala do Bitcoinu a Ethereum. Po jej najnovšom nákupe v hodnote 10 miliónov dolárov stúpla celková hodnota ňou vlastnených kryptomien nad 100 miliónov USD.

Firma Meitu, ktorá sa obchoduje na hongkonskej burze cenných papierov a sústredí sa najmä na výrobu smartphonov a selfie aplikácii, oznámila, že najnovšie nakúpila viac ako 175 BTC.

Meitu začala s investovaním do kryptomien v marci. V prvom kole nakúpila Ethereum za 22 miliónov dolárov a bitcoiny za 17,9 milióna USD. O pár týždňov neskôr kúpila ďalšie ETH za 28,4 milióna dolárov a BTC za 21,6 milióna USD.

Jej prvotným investičným plánom však bolo držať kryptomeny minimálne v hodnote 100 miliónov dolárov, čo viedlo k spomínanej najnovšej investícii.  K dnešnému dňu tak má pod kontrolou 31 000 ETH a 940 BTC. Pomer hodnôt v dolárovom vyjadrení je približne 50 k 50, čo znamená, že Meitu dôveruje potenciálu týchto dvoch kryptomien zhruba rovnako.

,,Naša rada sa domnieva, že technológia blockchain má potenciál narušiť existujúce finančné aj technologické odvetvia podobným spôsobom, akým mobilný internet narušil odvetvie internetu na desktopových počítačoch a tiež mnoho ďalších offline priemyselných odvetví,” uviedla firma sídliaca v čínskom Fujiane.

Meitu taktiež potvrdila, že bitcoiny a Ethery nakupovala cez americkú zmenárne Coinbase, ktorá jej popri tom poskytla aj jej custody služby. V minulosti služby Coinbase využila pri nákupe kryptomien aj firma Microstrategy, ktorá aktuálne drží viac než 90 000 BTC. Tieto správy teda potvrdzujú, že práve Coinbase je tou burzou, cez ktorú nakupujú veľkí hráči a ladí to aj s informáciami o veľkých odlivoch BTC z Coinbase Pro v predošlých dňoch a týždňoch.

Zdroj: decrypt.co

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne