Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Šialená jazda Bitcoinu: Dosiahol najvyššiu cenu od 8. januára 2018!

Článok

mesiac
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin sa dostal do fázy, počas ktorej je veľmi ťažko odhadovať, akým smerom povedú jeho najbližšie kroky. Len pred pár hodinami totiž nakrátko prekonal cenu 16 000 dolárov, čo je hodnota, na ktorej nebol od 8. Januára 2018.

V čase písania tohto článku, kedy sa obchoduje na úrovni 15 600 dolárov, je Bitcoin za posledných 24 hodín v pluse takmer 10% a v porovnaní s minulým týždňom až v 17%. Na trhu určite panuje aj FOMO, čo je takpovediac strach z premeškanej príležitosti. Dá sa totiž predpokladať, že mnoho investorov teraz nakupuje Bitcoin z dôvodu obáv, že jeho cena už nižšie nikdy neklesne.

Portál Cointelegraph upozornil, že úroveň 16 000 USD môže predstavovať pre Bitcoin rezistenciu, s ktorou môže mať problem. Avšak v zóne nad 14 000 USD je len ťažko nájsť na grafe výraznejšie rezistencie, na ktoré by sa mohli traderi sústrediť. Aj preto možno predpokladať, že po prekonaní ďalších high a vytvorení nového cenového maxima (nad 20 000 dolárov) bude naozaj ťažké predvídať, kam sa bude cena hýbať ďalej.

Zaujímavým údajom je to, že Bitcoin delí od jeho súčasného ATH 20 000 dolárov už iba 20%, pričom z historických údajov o Bitcoine vyplýva, že keď bol v predchádzajúcich rastových cykloch takto blízko svojho maxima, trvalo mu v priemere iba 12 dní, kým vytvoril nové.

Veľká pozornosť sa aktuálne sústredí na graf Crypto Fear and Gred Index, ktorý vyjadruje strach a chamtivosť na trhu. Keď je na trhu strach, zväčša ide o dobrý čas na nákup. Naopak keď na trhu vládne chamtivosť, zrejme takým dobrým nápadom to nebude. Toto sú samozrejme konštatovania na základe predchádzajúcich období, no nikto nedokáže garantovať, že tento index bude mať pravdu aj tentokrát. Ak by však mal, dá sa očakávať, že cena pôjde čoskoro dole. Hodnota indexu je totiž na úrovni 90, čo znamená, že na trhu panuje extrémna chamtivosť. Naposledy bol takto vysoko v júni 2019, kedy dosiahol úroveň 92 bodov zo 100. Ako určite viete, krátko nato nasledoval prudký prepad ceny.

Zaujímavým spôsobom opísal súčasné obdobie Michael Novogratz, ktorý je veľkým bitcoinovým býkom. ,,Najťažšie na býčom trhu je na ňom sedieť. Toto je býčí trh Bitcoinu. Vašou úlohou je sedieť na rukách a zamknúť si telefón,” napísal na Twitteri, čím vystihol emócie mnohých investorov do Bitcoinu, ktorí aktuálne netušia, kedy nastane správny moment pre predaj a váhajú čo majú robiť.

Portál CryptoSlate vo svojom článku upozornil, že keď sa Bitcoin dostával do parabolického rastu, zväčša bol nezastaviteľný a teda cena prudko rástla hore. Aj preto je mnoho obchodníkov aktuálne zmätených a nevedia situáciu správne vyhodnotiť. Trader Michael van de Poppe skonštatoval, že Bitcoinu aktualne pomáhajú aj akcie, ktoré výrazne stúpajú.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne