Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

September bude pre Cardano veľký mesiac

Článok

Charles Hoskinson - Cardano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Pokiaľ ide o altcoiny, Cardano (ADA) je považované za jeden z najnádejnejších projektov na úspech. Tento mesiac ho čakajú viaceré dôležité novinky, ktoré by mohli posunúť celé úsilie výrazne vpred.

Charles Hoskinson, hlavný predstaviteľ Cardano, potvrdil, že testnet fázy Shelley, ktorej cieľom je dosiahnuť, že Cardano bude mnohokrát decentralizovanejšou kryptomenou, než samotný Bitcoin, bude spustený skôr, než sa predpokladalo. Je to údajne najdôležitejšia informácia, ktorá prichádza v slede s ďalšími dvoma oznámeniami, ktoré by mal predostrieť komunite v tomto mesiaci.

TIP: Prečítajte si náš rozhovor o Cardano s Jaromírom Tesařom

Hoskinson počas živého vysielania v rámci pravidelnej rubriky AMA (Ask me anything) na YouTube prezradil, že prvá fáza testnetu Shelley bola úspešná dokončená, pričom dodal, že boli odhalené a opravené stovky chýb, vďaka čomu sa stal testnet, ktorý bude mať celkovo tri fázy, stabilný.

Oslava Byron a cesta do Bulharska

Charles, ktorý stál aj pri vzniku Ethereum, bude koncom septembra cestovávať do Bulharska, kde plánuje Cardano osláviť druhé vročenie uvedenia fázy Byron, ktorá symbolizuje začiatok celého projektu. Sú na ňom postavené základy pre ďalšie fázy Shelley, Gougen a napokon aj Basho.

V rámci AMA Hoskinson prezradil aj to,  že spustenie testnetu Shelley bude oznámene práve počas podujatia v Bulharsku. Pokrok nastal aj v protokole Ouroboros, Hydra, ktorý bude dokončený tiež v septembri. Aktualizovaný protokol umožní sharding a globálne škálovanie, čo pripraví cestu na vyriešenie problému s Proof-of-stake.

Wyoming a demonštrácia developerom

Portál Cryptoslate v rámci týchto informácii konštatuje, že september môže byť pre Cardano jeden z najvýznamnejších mesiacov vôbec. Ako sme spomínali už vyššie, Cardano počas neho plánuje oznámiť aj ďalšiu významnú aktualizáciu, ktorá by sa mala pre zmenu týkať programovacieho jazyka.

Hoskinson uviedol, že sa tak stane počas hackathonu na University od Wyoming. Vývojári a odborníci prítomní na podujatí sa tak dozvedia ako prví podrobnosti o tom, ako sa budú dať na Cardano budovať decentralizované aplikácie a smart kontrakty.

Rozhovor o Cardano s J. Tesařom: Jestli vše vyjde, decentralizace bude vyšší než u Bitcoinu

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.