Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Šéf Twitteru Jack Dorsey prezradil, že ťaží Bitcoin

Článok

Jack Dorsey
YouTube The Hodlers

Zakladateľ a CEO spoločnosti Twitter a Square Jack Dorsey sa postupnosťou rokov stal jedným z najznámejších bitcoinových maximalistov. Dokonca sa nedávno nezdráhal povedať, že Bitcoin podľa jeho názoru prispeje k svetovému mieru.

Jack Dorsey kupuje bitcoiny, sprístupňuje ich investorom cez firmu Square a jej platobnú aplikáciu Cash App (Square má aj priamu investíciu do BTC), prispieva k edukácii týkajúcej sa zelenej ťažby BTC, propaguje adopciu Lightning Network a podľa najnovších informácii Bitcoin najnovšie aj ťaží, respektíve s jehoo ťažbou experimentuje.

Priznal to v reakcii na jeden zo včerajších tweetov, v ktorom skonštatoval, že skúša ťažbu Bitcoinu pomocou služby Compass Mining.

Alternatíva k aktívnej ťažbe

Služby, ktoré prinášajú firmy typu Compass Mining, sa stali akousi alternatívou pre tých, ktorí nemajú čas, nevedia, alebo z iných dôvodov nechcú rozbehnúť vlastnú ťažbu Bitcoinu kúpou ASIC minerov a ich zapojením (ťažiť BTC bez ASIC minerov je v súčasnosti už prakticky nemožné). Pre neskúseného človeka, alebo v prípade vysokých nákladov na energiu v mieste ťažby, to totiž ľahko môže byť biznis s veľmi nezdarným koncom.

Compass Mining a služby jemu podobné ponúkajú riešenie, skrz ktoré investor nemusí kupovať ASIC minery po vlastnej osi a popri tom pre ne hľadať vhodné miesto, kde ich bude hosťovať. V praxi si cez takúto službu len vyberie ASIC zostavu, ktorú daná spoločnosť v jeho mene kúpi a umiestni ju do svojich ťažobných zariadení. Investor teda zaplatí len počiatočné náklady na hardvér a elektrickú energiu, ktorú dané zariadenie spotrebúva. Vyťažená odmena mu následne mieri do jeho vlastnej bitcoinovej peňaženky. Samozrejme po odrátaní určitého poplatku pre prevádzkovateľa danej služby, za jej hostovanie.

Pri výbere takéhoto providera je však nutné dávať si pozor, aby išlo o hodnovernú spoločnosť, nakoľko takáto investícia si vyžaduje dôveru v tretiu stranu. Compass Mining však patrí medzi gigantov v tejto oblasti, keďže čistá hodnota spoločnosti sa odhaduje už na 14,6 miliardy dolárov. Zrejme dosť na to, aby jej dôveroval aj Jack Dorsey.

,,Cieľom obchodného modelu spoločnosti Compass je komukoľvek umožniť ťažiť bitcoin s prístupom k rovnakým nákladom na energiu a dodávku hardvéru, aké majú k dispozícii najlepšie financovaní ťažiari (Bitcoinu) na svete,” skonštatoval Zack Voell, riaditeľ výskumu spoločnosti Compass, ktorý je častokrát citovaným odborníkom na tuto oblasť.

Spoločnosť Square, ktorú Jack Dorsey zakladal, taktiež poškuľuje po ťažbe Bitcoinu. V spolupráci s firmou Blockstream Adama Backa vyčlenila 5 miliónov dolárov, aby v priestoroch Blockstream rozbehli pilotný projekt ťažby Bitcoinu za využitia výhradne zelených zdrojov energie. Know-how z tejto ťažby by malo byť následne zverejnené, aby sa im mohli inšpirovať aj ďalší ťažiari.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.