Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Šéf OCC čelí kritike kongresmanov pre jeho podporu kryptomien

Článok

bitcoin-usa
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Na našom webe sme niekoľkokrát spomenuli, že najpozitívnejším spôsobom spomedzi amerických vládnych orgánov sa stavia ku kryptomenám Úrad pre kontrolu meny (OCC), ktorého šéfom je bývalý právnik kryptozmenárne Coinbase Brian Brooks. Ten však teraz z toho dôvodu čelí kritike priamo zo strany zákonodarcov.

Americký Úrad pre kontrolu meny (OCC) sa zviditeľnil v kryptosektore tým, že vydal povolenie pre americké federálne banky poskytovať svojim klientom služby týkajúce sa kúpy, predaja a úschovy kryptomien (samozrejme za splnenia podmienok pozn. red.). Následne toto povolenie rozšíril aj o stablecoiny a tak mohli začať federálne banky poskytovať svoje služby aj emitentom týchto na fiatové meny viazaných kryptomien ako je napríklad firma Circle, ktorá stojí za stablecoinom USDC.

Kroky Briana Brooksa sa však nepáčia niektorým zákonodárcom. Kongresmanka Rashida Tlaibova a kongresman Stephen Lynch mu zaslali kriticky list, v ktorom Brooksovi vyčítajú, že sa sústredí až príliš na kryptomeny a nerieši iné záležitosti, ktoré spadajú do oblasti jeho povinnosti.

Títo kongresmani sa domnievajú, že kroky OCC vedú taktiež k tomu, že firmy ako Amazon či Facebook získavajú prístup k platobnému systému FEDu, čo zvyšuje systémové riziko pre finančný systém. OCC popri tom podľa nich nerobí dosť pre ochranu samotných spotrebiteľov. ,,Okamžité potreby miliónov ohrozených jednotlivcov, ktorí ešte nedostali ekonomické stimuly (súvisiace s pandémiou koronavírusu) alebo nemôžu uložiť svoje prostriedky v banke, si zaslúžia viac pozornosti než snaha o zlepšenie prístupu k finančným službám pre bankovú komunitu skrz mobilný telefón,” uviedli kongresmani vo svojom liste.

Brooksovi obzvlášť vyčítajú to, že sa príliš zameriava na kryptomeny a finančné služby s nimi spojené, čo je podľa nich oblasť, ktorá je príliš ďaleko od toho, čo by malo byť hlavnou náplňou jeho úradu.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.