Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Šéf NYDIG: Prepad ceny využili inštitúcie na dokupovanie Bitcoinu

Článok

mesto
Pixabay.com

Greg Cipalaro, ktorý je globálnym vedúcim research tímu spoločnosti NYDIG sprostredkujúcej investičné služby inštitucionálnym záujemcom o Bitcoin, v pondelkovom bulletine, ktorý adresoval svojim odberateľom skonštatoval, že víkendový prepad ceny BTC bol využitý na ďalšiu kúpu BTC zo strany mnohých inštitúcii.

,,Náš obchodný stôl bol za posledných 24 až 48 hodín čistím kupujúcim,” uviedol v maily, ktorý odoslal v pondelok po tom ako Bitcoin v predošlom týždni oslabil zo svojho ATH nad úrovňou 64 000 USD až k cene 51 511 USD. ,,Inštitucionálni investori mali počas týchto rizikových udalosti mentalitu buy-the-dip (kúpiť prepad),” doplnil.

Pokiaľ ide o dôvody prepadu BTC, v NYDIG sa domnievajú, že ho spôsobil až príliš veľký optimizmus u Bitcoin futurues. ,,Veríme, že hlavná príčina výpredaja mala skôr korene v investičných pozíciách investorov, než vo fundamentálnych správach. Jednoducho povedané, obchodníci boli nadmerne zadlžení pri longových pozíciách, čo viedlo k likvidáciám ich pozícii.”

Greg Cipalaro zároveň naznačil, že predajný tlak podľa všetkého pochádzal najmä z Ázijských trhov. Po prepade ceny boli totiž zjavne rozdiely medzi cenami BTC na Coinbase a Binance. ,,Rozdiel v spotových cenách, ktorý je zvyčajne veľmi tesný, dosiahol v jednom bode takmer 3%. Tieto dáta ukazujú, že silný predajný tlak išiel z Ázie a nie zo Severnej Ameriky.”

Tento predpoklad podporuje aj výrazne vyššia prémiová cena BTC na Coinbase Pro v období prepadu, ktorá dokonca dosiahla svoje historické maximá. V čase najprudšieho pádu sa totiž Bitcoin na Coinbase Pro predával o takmer 1500 dolárov drahšie.

Zdroj: coindesk.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne