Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Šéf BlackRock naznačil, že záujem inštitúcii o Bitcoin nemusí naplniť očakávania

Článok

mesto
Pixabay.com

Šéf najväčšej investičnej správcovskej spoločnosti na svete BlackRock Larry Fink po zalistovaní akcii Coinbase na burzu NASDAQ naznačil obavy týkajúce sa prehnaného optimizmu ľudí spojeného s inštitucionálnou adopciou digitálnych aktív. 

CEO BlackRock Larry Fink v rozhovore pre Squawk Box na CNBC priznal, že kryptomeny pútajú naozaj veľkú pozornosť a je možné, že sa stanú vážnenou triedou aktív, no inštitucionálne investície do nich možno nenaplnia tie najoptimistickejšie očakávania fanúšikov kryptomien.

,,Kryptomeny sa môžu stať skvelou triedou aktív a ja verím, že sa ňou aj stanú. Avšak neverím tomu, že nahradia svetové meny. Nemyslím si, že by sme mali uvažovať o kryptomenách ako o náhradách (fiatových) mien,” uviedol na úvod.

Ešte viac zarezonovali jeho vyjadrenia týkajúce sa súčasného inštitucionálneho záujmu o Bitcoin a spol. podľa toho, čo eviduje v rámci svojej spoločnosti a rozhovorov s klientmi.

,,Študujeme ich (kryptomeny). Zarobili sme na ich. Ale ja tu nie som na to, aby som vám hovoril o širokom celosvetovom záujme inštitúcii investovať do nich.  Mali sme len veľmi málo interakcii v rámci našich rozhovorov, okrem tých, ktoré hovorili o kryptomenách ako o fascinujúcich. Možno o nich hovoria s niekým iným, nechcem tvrdiť, že máme perfektné informácie,povedal šéf giganta spravujúceho viac než 9 biliónov dolárov, ktorý následne doplnil:

,,Naše konverzácie sú hlavne o deficite, o inflačnom riziku, sú to oveľa dominantnejšie témy, než konverzácie o kryptomenách.

Larry Fink týmito slovami naznačil, že hoci inštitúcie kryptomeny vnímajú, mnohé ešte nemusia byť zďaleka blízko k ich kúpe.

BlackRock je spoločnosťou, ktorá je vnímaná ako crypto-friendly. Naznačujú to aj jej podania na SEC, v ktorých úvode roka uviedla, že v budúcnosti môže otvoriť fondy, v rámci ktorých by začala ponúkať bitcoinove deriváty alebo iné investičné schémy spojené s kryptomenami. V Bitcoine má aj nepriamu akvizíciu skrz podiel vo firme Microstrategy, ktorá drží viac než 91 000 BTC.

Okrem toho kolega Finkov kolega Rick Rieder v novembri 2020 skonštatoval, že Bitcoin má potenciál predbehnúť v kapitalizácii zlato. Larry Fink zas pred mesiacmi povedal, že Bitcoin je veľmi zaujímavý, no musí ukázať svoju dlhodobú životaschopnosť, pretože zatiaľ funguje na veľmi malom trhu.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne