Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

SEC žiada verejnosť o pripomienky k žiadosti Bitcoin ETF od VanEck

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Americká komisia pre  cenné papiere a burzu (SEC) sa rozhodla požiadať verejnosť o pripomienkovanie žiadosti spoločnosti VanEck o schválenie Bitcoin ETF. SEC všetky predošlé žiadosti o schválenie regulovaného investičného fondu s podkladovým aktívom v podobe Bitcoinu v minulosti zamietla.

SEC v stredu požiadala “zainteresované osoby, aby poskytli pripomienky k návrhu VanEck”. Komisia v podstate vyzýva verejnosť, aby jej rôznymi cestami – či už skrz email, webový portál SEC alebo dokonca tradičnou poštou formou listu, zaslali svoje poznámky k zmieňovanej žiadosti.

ETF je vysoko reguovaný investičný produkt, ktorého prípadné schválenie by mohlo pozitívne ovplyvniť cenu Bitcoinu. Solventným investorom a inštitúciám by totiž umožnilo investovať do BTC bez toho, aby museli riešiť jeho bezpečnú úschovu a to za výhodnejších podmienok, než u súčasných alternatívnych produktov ako je napríklad Grayscale Bitcoin Trust (GBTC). Schválenie prvého ETF na zlato sa v minulosti ukázalo ako významný okamžik pre túto komoditu a tak mnohí veria, že schválenie ETF na Bitcoin by malo podobný efekt.

O schválenie Bitcoin ETF okrem VanEck žiada aj niekoľko ďalších firiem vrátane Valkyrie, NYDIG, SkyBridge, WinsdomTree či Fidelity. SEC má však právo svoj definitívny verdikt niekoľkokrát odložiť – dvakrát o 45 dní, raz o 90 dní a raz o 60 dní, čo znamená, že pred definitívnym rozhodnutím má možnosť odkladu až o 240 dní.

V prípade VanEck sa preto očakáva, že definitívne rozhodnutie príde až v októbri, kým u ostatných žiadosti sa tak môže pre neskoršie podanie žiadosti stať ešte neskôr.

Vo všeobecnosti sa očakáva, že SEC buď schváli viacero žiadosti o Bitcoin ETF, alebo ani jednu. Šéf SkyBridge Capital Anthony Scaramucci v dobe, kedy boli zmieňované žiadosti podané skonštatoval, že v mnohých ohľadoch sú prakticky identické a spĺňajú všetky podmienky pre schválenie. Preto tipuje práve možnosť schválenia viacerých žiadosti alebo žiadnej.

Definitívne “Áno“ alebo „nie“ zo strany SEC bude teda závisieť výhradne od toho, či komisia SECbude naďalej vnímať Bitcoin ako rizikové aktívum, ktorého cena sa dá manipulovať, alebo nie. Práve argument, že cena Bitcoinu je manipulovateľná bol totiž použitý u väčšiny predošlých zamietnutí.

Zdroj: Krypotnovinky, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.