Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

SEC študuje ďalšie dve žiadosti Bitcoin ETF. Proces odštartovali Valkyrie a Kryptoin

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) vo štvrtok oznámila, že odštartovala formálny proces štúdie žiadosti o Bitcoin ETF od spoločnosti Kryptoin. Tá predtým neúspešne žiadala o ETF aj v roku 2019. Následne v piatok začal rovnaký proces aj v prípade žiadosti od firmy Valkyrie.

O povolenie spustiť Bitcoin ETF na americkom trhu žiada SEC až deväť spoločností. Okrem Kryptoin a Valkyrie aj VanEck, NYDIG, WistomTree, SkyBridge, Wise OriginGalaxy Digital. Zároveň sa predpokladá, že svoju žiadosť podá aj gigant Grayscale.

V prípade žiadosti od VanEck a WisdomTree sa podobne ako v prípade Kryptoin a Valkyrie už spustil proces schvaľovania, pričom u VanEck by mohol byť prvý verdikt komisie známy už koncom apríla, no najneskôr 2. mája. SEC sa totiž musí vyjadriť prvýkrát do 45 dní (odpočet VanEck bol spustený 18. marca 2021), no má možnosť definitívne stanovisko odkladať až 240 dní. V prípade VanEck teda až do októbra, no a v prípade WisdomTree, Kryptoin a Valkyrie ešte dlhšie. Ostatné žiadosti nemajú proces posudzovania ešte ani len odštartovaný.

Ako píše portál Coindesk, či nedávno sa vyjadril Anthony Scaramucci zo SkyBridge, je pravdepodobné, že SEC napokon schváli hneď niekoľko žiadosti, alebo žiadnu. Nádeji na povolenie pravého ETF v USA na Bitcoin nahráva príchod nového šéfa na čelo tohto regulátora Garyho Genslera, ktorého minulosť naznačuje, že má na Bitcoin pozitívny názor. V minulosti totiž okrem iného ako profesor na MIT prednášal o Bitcoine a blockchain technológii a študentom zadal za úlohu prečítať si Bitcoin whitepaper.

Zdroj: coindesk.com, coindesk.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne