Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

SEC odložila verdikty k dvom žiadostiam o Bitcoin ETF

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) odložila verdikty k dvom žiadostiam o Bitcoin ETF. Prvého spotového bitcoinového ETF v USA sa tak tento rok s najväčšou pravdepodobnosťou určite nedočkáme.

SEC v stredu oznámila, že na rozhodnutie o žiadostiach firiem Bitweise a Grayscale odkladá na budúci rok. V prípade žiadosti Bitwise má ďalší termín, do ktorého sa musí vyjadriť, nastavený na 1. február, kým v prípade podania od Grayscale musí odpovedať do 6. februára.

V prípade oboch žiadosti však nejde o finálne deadline termíny, čo znamená, že aj na začiatku februára môže odložiť verdikty na prelom jari a leta 2022.

Pokiaľ ide o žiadosť Bitwise, tá požiadala SEC o povolenie spotového Bitcoin ETF 14. októbra. Nenásledne žiadala aj o derivátové Bitcoin Futures ETF, no keďže SEC už takéto produkty schválila, rozhodla sa tuto žiadosť stiahnuť. Spotové Bitcoin ETF tak zostáva pre Bitwise prioritou.

V prípade Grayscale Investments, ktorá požiadala o Bitcoin ETF 19. októbra, môžeme hovoriť asi ako o najpravdepodobnejšej žiadosti na schválenie. SEC má totiž skúsenosti s reguláciou tejto firmy už u produktu Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), ktorý je krytý viac než 650 000 BTC. Práve GBTC chce Grayscale konverzovať na spotové ETF.

Mnohí analytici sa preto domnievajú, že ak sa SEC v roku 2022 rozhodne schváliť Bitcoin ETF, Grayscale môže mať najväčšiu šancu byť prvou firmou, ktorej dá povolenie.

SEC všetky doterajšie žiadosti o Bitcoin ETF zamietla s odôvodnením, že cena BTC môže byť na spotových trhoch manipulovateľná. Urobila tak aj v prípade nedávno zamietnutej žiadosti od firmy VanEck.

Kým v USA sa spotové Bitcoin ETF teda naďalej neexistuje, v Kanade sa už vo veľkom obchoduje. Bitcoin ETF je regulovaný investičný produkt, ktorý môže uľahčiť inštitúciám kúpu bitcoinu bez toho, aby museli riešiť jeho bezpečnú úschovu.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.