Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

SEC odložila rozhodnutie o ďalšom Bitcoin ETF

Článok

ETF
Pixabay.com

Komisia SEC rozhodla o predĺžení lehoty na vydanie príkazu na schválenie alebo zamietnutie ďalšieho Bitcoin ETF.

  • Komisia pre cenné papiere a burzu Spojených štátov (SEC) predĺžila svoj čas na rozhodnutie o tom, či by akcie Bitcoinového fondu ARK 21Shares mohli byť zalistované na burze Chicago Board Options Exchange BZX.
  • „Komisia sa domnieva, že je vhodné určiť dlhšiu lehotu na vydanie príkazu na schválenie alebo neschválenie navrhovanej zmeny pravidiel, aby mala dostatok času na zváženie navrhovanej zmeny a problémov v nej,“ povedala zástupkyňa tajomníka SEC Sherry Haywood.
  • „V súlade s tým Komisia určuje 27. január 2023 ako dátum, do ktorého buď schváli, alebo neschváli navrhované ETF,“ dodala.
  • Ark Invest pôvodne spolupracoval s európskym emitentom ETF 21Shares, aby požiadali o spotové Bitcoin ETF na burze Cboe BZX v roku 2021, ale SEC žiadosť v apríli zamietla.
  • Oznámením z 15. novembra federálny regulátor vyčerpal svoje možnosti naďalej odkladať rozhodnutie o Bitcoin ETF.
  • K dnešnému dňu SEC nikdy neschválila spotové Bitcoin ETF v Spojených štátoch, ale dala zelenú investičným nástrojom spojeným s Bitcoin futures od ProShares v októbri 2021.
  • Po zamietnutí žiadosti sa správca digitálnych aktív Grayscale pustil do právneho sporu. Argumentujú tým, že jej odmietnutie schváliť Bitcoin ETF bolo „svojvoľné a diskriminačné“.
  • Iné firmy vrátane VanEck pokračujú v podávaní žiadostí na SEC o tento spotový investičný nástroj.

Zdroj: cointelegraph.com

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.