Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

SEC povolila ďalšie Bitcoin Futures ETF a opäť podľa zákona z roku 1933

Článok

Bitcoin
Zdroj: pexels.com

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) povolila ďalšie futures bitcoin ETF – tentokrát od spoločnosti Valkyrie a podľa zákona o cenných papieroch z roku 1933.

SEC prvýkrát povolila Bitcoin Futures ETF v minulom roku – najprv firme ProShares a následne aj VanEckValkyrie. V týchto prípadoch tak urobil na základe zákona o cenných papieroch z roku 1940, čo komisia obhajovala tým, že tento zákon im umožňuje lepšie kontrolovať dané investičné fondy a tým pádom údajne aj lepšie chrániť investorov.

SEC popri tom ako povalil tri Bitcoin Futures ETF podľa zákona z roku 1940 tiež argumentoval, že žiadanejšie spotové Bitcoin ETF by si vyžadovalo schválenie podľa iného zákona, ktorý pochádza ešte z roku 1933 a ten by vraj nedával SEC toľko možnosti pre dohľad nad týmito investíciami.

Situácia sa však zmenila minulý mesiac, kedy SEC spoločnosti Teucrium odsúhlasil Bitcoin Futures ETF práve podľa zákona z roku 1933. Nuž a najnovšie schválené Bitcoin Futures ETF od spoločnosti Valykrie je rovnako tak schválené podľa zákona z roku 1933.

Inak povedané ide o ďalší argument v prospech žiadateľov o spotové bitcooin ETF, že aj táto prekážka, ktorá mala byť predtým podľa SEC problémom, už neexistuje.

Spoločnosť Grayscale Investments už viackrát avizovala, že ak jej SEC neodsúhlasí jej žiadosť o spotové Bitcoin ETF, ku ktorému sa musí vyjadriť najneskôr do 6. júla, je ochotná celu vec posunúť na súd, nakoľko podľa jej právnikov neexistuje dôvod, prečo SEC stále odmieta spotové ETF, no futures ETF povoľuje a to dokonca už aj podľa zákona z roku 1933.

Spotové Bitcoin ETF je medzi investormi v USA mimoriadne žiadané, no komisia ho ešte nikdy nepovolila. Z nedávneho prieskumu Nasdaq vyplýva, že finanční poradcovia, ktorí spravujú dokopy 26 biliónov dolárov (cca 30-násobok kapitalizácie BTC), by do spotového Bitcoin ETF veľmi radi investovali, ak by takéto ETF na americkom trhu existovalo – uviedlo to až 72% respondentov.

Pravdepodobnosť schválenia spotového ETF je však v tomto roku stále nízka. Zo zmieňovaných respondentov tomu verí len 38% opýtaných. Analytici Bloomberg Erik BalchunasJames Seyffart v marci uviedli, že väčšie šance schváleniu spotového Bitcoin ETF dávajú až v roku 2023.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.