Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

SEC a CFTC chcú vedieť, či hedžové fondy investujú do kryptomien

Článok

USA
Zdroj: Unsplash.com

Dva významné americké regulačné orgány SEC a CFTC, teda Americká komisia pre cenné papiere a burzu a Americká komisia pre komoditné futures, chcú vidieť detailnejšie do investičných stratégii hedžových fondov v spojení s kryptomenami.

SEC a CFTC v stredajšom spoločnom oznámení uviedli, že chcú upraviť podmienky používania formuláru s názvom Form PR v tom zmysle, aby veľké privátne a hedžové fondy pri vykazovaní svojich expozícii po novom nezahŕňali kryptomenové investície do všeobecnej kolónky “hotovosť a ich peňažne ekvivalenty” ale do kategórie na to presne určenej s názvom „vykazovanie stratégii digitálnych aktív.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Komisie odôvodnili túto navrhovanú zmenu faktom, že keď sa zavádzal formulár Form PR v roku 2008, kryptomeny neexistovali a jeho aktualizácia sa tak iba prispôsobí súčasným zmeneným okolnostiam. Druhým dôvodom má byť pomoc Rade pre dohľad nad finančnou stabilitou, ktorá vďaka novým údajom môže získať lepší dohľad nad finančnou stabilitou a lepšie posudzovať potenciálne riziká v spojení s kryptomenami pre ekonomiku USA.

,,V desaťročí, odkedy SEC a CFTC spoločne prijali formulár PR, regulačné orgány získali zásadný prehľad o súkromných fondoch. Odvtedy však odvetvie súkromných fondov vzrástlo v hrubej hodnote aktív takmer o 150 percent a rozvinulo sa v zmysle svojich obchodných praktík. Ak by bol tento návrh prijatý, zlepšil by kvalitu informácii,“ vysvetlil Gary Gensler, šéf SEC, ktorý viackrát naznačil, že práve jeho komisia by mala byť hlavným regulátorom kryptomien a tiež poznamenal, že jedinou kryptomenou, ktorú považuje za komoditu (teda mala by spadať pod dohľad CFTC a nie SEC) je Bitcoin.

Podľa prieskumu IBISWorld realizovanom v tomto roku existuje v USA približne 3 800 hedžových fondov.

Analýza PricewaterhouseCoopers publikovaná v júni odhaduje, že do kryptomien investuje približne jedna tretina tradičných hedžových fondov, pričom zväčša do nich neinvestujú viac než 1% ich portfólia. Za hlavný dôvod opatrnosti označujú „regulačnú a daňovú neistotu.”

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.