Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Schiff priznal, že sa v prípade vývoja ceny Bitcoinu mýlil

Článok

peter-schiff
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Známy kritik Bitcoinu a zároveň propagátor investícií do zlata Peter Schiff priznal, že jeho júlová predpoveď pre cenu BTC bola mylná. Upozornený na to bol včera počas výmeny „tweetov“ s CEO kryptoburzy Gemini Tylerom Winklevossom.

Užívateľ RenegaldeninvestorUK včera Schiffa upozornil, že jeho najnovšia negatívna predikcia pre Bitocin môže byť rovnako mylná ako tá júlová, počas ktorej predvídal Bitcoinu prudký prepad pod support okolo ceny 9000 USD.

,,Mal som vtedy pravdu ohľadom zlata, ale v prípade Bitcoinu som sa mýlil. Dostal sa cez rezistenciu a išiel k 12 tisíc dolárom vďaka jazde zlata a masívnej televíznej reklame od Grayscale. Potom sa však prepadol naspäť k 10 tisíc a je späť v medveďom trhu,” skonštatoval Schiff, ktorý teda priznal svoju zlú predikciu, no nič nezmenil na názore, že cena Bitcoinu bude pokračovať v trende klesania.

To vlastne potvrdil aj jeho súčasný tweet adresovaný Tylerovi Winklevossovi, v ktorom povedal, že čím viac bude testovaný súčasný support bitcoinu na cene 10 000 dolárov, tým bude Bitcoin slabší až to nezvládne.

Analytická spoločnosť Skew Analytics uviedla, že mesačná korelácia zlata a bitcoinu dosiahla v úvode augusta rekordne vysokú hodnotu 68%. Posledné dva týždne však klesla na hodnoty medzi 0% až 20%, pričom 2. septembra sa na krátko dostala do negatívnych čísel. Inak povedané, aktuálne Bitcoin so zlatom nekoreluje.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne