Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Saylor zostáva ohľadom BTC mimoriadne býčí – časovanie nákupu však nemá zmysel

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

K cene bitcoinu sa najnovšie vyjadrili dve osoby, ktoré sú v prípade najznámejšej kryptomeny dlhodobo býčie – zakladateľ Fundstrat Advisors Tom Lee a CEO firmy Microstrategy Michael Saylor. Lee však bol netradične o čosi skeptickejší, než je to uňho bežné.

Tom Lee, zakladateľ Fundstrat Advisors, ktorý sa v minulosti „preslávil“ až príliš optimistickými odhadmi pre vývoj ceny Bitcoinu, ktoré mu zďaleka nevyšli (napr. v roku 2018 tvrdil, že BTC pôjde na $50 000 či v roku 2021, že pôjde na $200 000 pozn.red.), má obavy, či bitcoin dokáže uzavrieť tento rok na vyššej cene, než ho začal.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

CEO Fundstrat naznačil, že BTC už mohol nájsť svoje dno toto cyklu, avšak sentiment trhu je veľmi negatívny, čo mu môže brániť vo výraznejšom posilňovaní k úrovniam z úvodu roka. Na druhú stranu však vyzdvihol silu Bitcoinu a jeho odolnosť voči veľmi negatívnym fundamentum v podobe krachu kryptomeny Luna a jej stablecoinu UST či  prepúšťaniam u americkej kryptoburzy Coinbase, pričom poznamenal, že BTC sa vzhľadom na tieto okolnosti „správa oveľa lepšie, ako by ľudia očakávali“.

Kým Tom Lee je v súčasnosti pri vyjadreniach ohľadom bitcoinu netypicky opatrný tak Michael Saylor, CEO firmy Microstrategy, ktorá je najväčším inštitucionálnym držiteľom bitcoinov v kategórii verejne obchodovaných firiem, zostáva ohľadom BTC mimoriadne býčí, keď skonštatoval: ,,Som veľmi optimistický pokiaľ ide o to, v akej fáze sa teraz nachádzame.“

Saylor však poznamenal, že časovanie trhu a snaha určiť, kedy je ideálny čas na kúpu bitcoinu, nemá žiadny zmysel. ,,Nesnažíme sa načasovať trh. Myslím si, že všetky štatistiky o S&P a o bitcoinovom indexe ukazujú, že nemôžete načasovať trh. Len reinvestujeme voľné peňažné toky na trhu podľa toho, ako nám to trhy dovolia.“

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.