Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Saylor poprel, že by nepoužival Lightning Network – je kritika Erica Walla správna?

Článok

bitcoin
Zdroj: pixabay.com

Zakladateľ firmy Microstrategy a v súčasnosti jej výkonný predseda Michael Saylor reagoval na anketu Erica Walla, bývalého riaditeľa Arcane Research, ktorý naznačil, že Saylor nepoužil Lightning Network viac než trikrát v živote.

Michael Saylor, ktorý spravil z firmy Microstrategy najväčšieho verejne obchodovaného držiteľa bitcoinov na svete (130 000 BTC) v reakciu na Wallovu anketu, v ktorej hlasovalo 52% ľudí za to, že spravil viac než 3 transakcie Lightning Network (čím ho ľudia podržali), jednoznačným “áno”.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Správna odpoveď je áno, a urobím tri ďalšie transakcie s 1 000 000 satmi trom ľudom, ktorí dajú pod tento komentár 3 najlepšie Lightning meme,” odpovedal Saylor v re-tweete ankety.

Wall však upozornil, že kým si Saylor anketu nevšimol a nezdieľal ju cez svoj profil, odpovede boli prevažne NIE. Následne sa svojej početnej komunity v rámci ďalšej ankety spýtal, či si myslia, že tweety na profile Michaela Saylora píše naozaj on sám, alebo jeho asistent.

Pokiaľ ide o podporu Saylora smerom k Lightning Network, riešeniu na druhej vrstve BTC, ktoré umožňuje rýchle a instantné transakcie za minimálne transakčné poplatky, Saylor sa k LN vyjadril prvýkrát v máji 2021 a následne naznačil podporu najmä projektom LiFi resp. Lightning Finance.

Eric Wall, Lilli či Udi Werheimer patria medzi kryptomennových influencerov, ktorí kritizujú Lightning Network ako neúspešný projekt, ktorý takmer nikto nepoužíva a je len okrajovým riešením problematiky škálovania Bitcoinu. Tým, že Wall poukázal na Saylora a jeho “využívanie” tejto siete vraj chcel naznačil, že ani líder firmy, ktorá drží 130 000 BTC, túto technológiu detailnejšie nerieši.

Wall dávnejšie vyhlásil, že kapacita Lightning Network do roku 2023 nepresiahne 6000 BTC. Od júna do októbra 2022 však stúpla z 4000 BTC na 5000 BTC, čo naznačuje, že jeho predpoveď sa nemusí naplniť.

Hoci Lightning Network mohol byť dlhé roky prehliadaný na úkor iných tém súvisiacich s BTC, posledné správy naznačujú, že sa stáva viac “mainstreamovou záležitosťou”. Nahrávajú tomu minimálne tieto novinky:

  • Firma NYDIG patriaca medzi najvýznamnejšie bitcoinové spoločnosti na svete oznámila vo svojej správe k III. kvartálu 2022, že “nastal čas na Lightning Network”, pričom potvrdila, že sama chce prispieť k jeho adopcii
  • Firma Strike, ktorá sa špecializuje na Lightning Network a spolupracuje v tejto veci aj s El Salvador, získala v druhom kole financovania kapitál 80 miliónov dolárov, aby sa mohla zamerať s LN viac na inštitúcie
  • Samotná spoločnosť Microstrategy, ktorej sa týka tento článok, pred pár dňami oznámila, že hľadá Lightning Network špecialistu, ktorý povedie vo firme nový tím zameraný na túto technológiu a jej podporu

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.