Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Samson Mow: Bitcoin prežije pád akéhokoľvek giganta

Článok

Samson Mow
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin nemôže byť zničený pádom kryptomenových gigantov ako FTX alebo hypoteticky iných veľkých búrz, tvrdí Samson Mow.

Kolaps FTX spustil výrazný pokles ceny Bitcoinu (BTC), ale to v žiadnom prípade neznamená, že BTC môžu zničiť krachujúce kryptomenové firmy, tvrdí zástanca bitcoinu Samson Mow.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

„V kryptomenách sa budú aj naďalej diať podobné veci, pretože všetky tieto projekty sú bezcenné domčeky z kariet,“ predpovedal Mow. Dodal, že zlyhanie FTX sa dalo predvídať kvôli ich vzťahu s Alamedou.

„Všeobecným pravidlom je, že ak spoločnosť vydá token z ničoho a buď ho predá, alebo sa naň spolieha ako na aktívum, mali by ste očakávať, že nakoniec skolabuje,“ uviedol.

Mow tiež tvrdil, že snahy odvetvia preukázať dôveryhodnosť – vrátane búrz, ktoré čoraz viac zverejňujú svoje rezervy – neznamenajú veľa, pokiaľ nepreukážu záväzky. Poukázal tým aj na inštitúcie, ktoré si posielajú prostriedky navzájom tesne pred zverejnením rezerv. „Ani audit nemusí byť vždy užitočný, pretože FTX mala tiež audítora,“ dodal.

V otázke, či by Bitcoin prežil hypotetickú udalosť, pri ktorej skolabujú kryptogiganti ako Tether alebo Binance, má Mow jasno. „Bitcoin prekoná akýkoľvek problém jednoducho vďaka svojmu dizajnu a nevyvrátiteľnej potrebe zdravých peňazí v ľudskej civilizácii. Zlyhanie akéhokoľvek giganta by bolo len dočasným neúspechom. Rovnako ako vplyv Mt. Gox už nie je relevantný,“ poznamenal.

Napriek tomu, že kryptopriemysel sa pravdepodobne posunul späť o niekoľko rokov, kolaps FTX urobil zázraky v rastúcom záujme o vlastnú správu kryptomien. Mow však dodal: „Bohužiaľ, väčšina ľudí sa nedokáže poučiť z chýb druhých, iba z vlastného utrpenia.“

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.