Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Rusko zvažuje používanie kryptomien na medzinárodné platby

Článok

Rusko
Zdroj: Pexels.com

Postoj Ruska smerom ku kryptomenám sa po vojenskej invázii tejto krajiny a následných západných sankciách voči nej výrazne zmenil. Vyzerá to tak, že Kremeľ by mohol povoliť aj ich používanie na medzinárodné platby.

Ruská federácia podľa informácii portálu Cointelegraph, ktorý sa odvoláva na správy tlačovej agentúry Interfax a Reuters,  zvažuje prijatie kryptomien na medzinárodné platby.

Ivan Čebeskov, ktorý vedie oddelenie finančnej politiky na ruskom ministerstve financie, mal k tejto téme uviesť: ,,O myšlienke používania digitálnych mien v transakciách pre zúčtovanie sa aktívne diskutuje.”

Ruské noviny Vedomosti následne doplnili, že ruské ministerstvo financií plánuje pridanie návrhu o medzinárodných platbách zaradiť do aktualizovanej verzie zákona o kryptomenách, ktorá sa v súčasnosti pripravuje.

,,Zdá sa, že podpora používania kryptomien prichádza zo všetkych segmentov vlády. Podľa ministra obchodu Denisa Manturova chce Moskva čím skôr legalizovať platby kryptomenami. V apríli ministerstvo financií podporilo ich legalizáciu v návrhu zákona s názvom „o digitálnej mene,“ píše Cointelegraph.

Okrem toho to vyzerá tak, že svoj postoj ku kryptomenám začína prehodnocovať aj Ruská centrálna banka, ktorej šéfka Elvira Nabiullina ešte nedávno požadovala, aby boli v Rusku zakázané. Nabiullina však najnovšie priznala, že ich používanie môže byť efektívne pri snahe zmierniť dopad západných sankcii na ruskú ekonomiku.

Zahraniční odborníci na kryptomeny zatiaľ nemajú úplne jasno v tom, ako ich chce Rusko použiť na obchádzanie sankcii, pričom viackrát upozornili, že trh s kryptomenami nie je dostatočne likvidný na to, aby dokázal vykryť ruské potreby.

,,Neexistuje žiadny dôvod myslieť si, že existencia kryptomien presvedčí kohokoľvek, aby úmyselne porušil zákony o sankciách, riskoval pokuty či väzenie,” doplnil známy právnik Jake Chervinsky z Blockchain Association, čím poukázal na skutočnosť, že v konečnom dôsledku sa Rusko ocitne aj v prípade kryptomien v rovnakej situácii, ako keď chce na transakcie využívať fiatové meny.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.