Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Rusko pokročilo s digitálnym rubľom – CBDC chce používať s Čínou už budúci rok

Článok

putin rusko
Zdroj: Pixabay.com

Agentúra Reuters tvrdí, že Rusko je v pilotnej fáze spustenia svojej národnej digitálnej meny, čiže CBDC rubľa, pričom tento nástroj chce následne použiť ako hlavný prostriedok v rámci medzinárodného obchodu s Čínou.

Digitálny rubeľ je údajne v takej ďalekej fáze vývoja, že by mohol byť použitý v rámci medzinárodného platobného styku s Čínou už v budúcom roku. V súčasnosti sa má testovať v rámci transakcii medzi ruskými bankami.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

K pokroku v súvislosti s CBDC viedli Rusko dobre známe okolnosti v súvislosti so západnými sankciami pre jeho vojnovú agresiu na Ukrajine. V posledných týždňoch napätie na východe Európy ešte viac eskaluje, čo medzinárodné vzťahy ešte viac utlmuje a vedie k deglobalizácii. Rusko vidí v Číne svojho spojenca a verí, že medzinárodný obchod medzi týmito krajinami môže v budúcnosti rozkvitať, pričom pri použití CBDC by sa obmedzili vplyvy západných sankcií.

,,Téma digitálnych finančných aktív, digitálneho rubľa a kryptomien sa v súčasnosti zintenzívňuje, keďže západné krajiny vytvárajú problémy pre tradičné bankové prevody a to aj u medzinárodných zúčtovaní,” vysvetlil Anatolij Akaskov, šéf finančného výboru v dolnej komore ruského parlamentu.

V Rusku je používanie kryptomien ako platidla zakázane už od roku 2020. Nedávne správy však naznačujú, že podnikateľské subjekty ich môžu používať pri medzinárodnom obchode, za čo by nemali byť stíhané. Zároveň sa medzitým pripravuje v Rusku legislatíva, ktorá by využívanie kryptomien v rámci medzinárodného obchodu jednoznačne legalizovala a umožnila by Rusku využívať ich aj pri veľkých transakciách. K tomuto kroku nedávno pristúpil Irán, ktorý sa snaží aj pomocou kryptomien obchádzať sankcie.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.