Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Rozhovor o trading platforme Naga: Funkcia TOP Traders je čoraz populárnejšia, Naga buduje aj sociálnu sieť

Článok

naga
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Jakub Kraľovanský, ktorého meno určite dobre poznáte, ak pravidlene sledujete kryptonovinky a čítate jeho technické analýzy k Bitcoinu, nadviazal spoluprácu so spoločnosťou Naga, ktorá počas medvedieho trhu vybudovala veľmi zaujímavú obchodnú platformu nielen pre krytomeny. Jakuba sme preto vyspovedali, aby sme sa o zaujímavých funkciách Naga dozvedeli viac. 

Jakub, Nagu si pamätám ešte ako pomerne výrazne propagované ICO z roku 2017. Odvtedy cena tokenu kvôli bear marketu veľmi výrazne klesla, no spoločnosť, ktorá stojí za týmto tokenom, medzitým vybudovala obchodnú platformu. Ako si sa dopracoval k tomu, že si sa stal partnerom Naga pre slovenský a český trh?

Naga si všimla moju prácu a tak ma kontaktovala. Videli, že sa pohybujem v oblasti kryptomien najmä ako trader a to im prišlo zaujímavé. Chceli človeka čo pozná pozadie kryptomien, ale zároveň aj traduje. Osobne som mal tiež s Nagou skúsenosti a nakupoval som v ICO. Potom som mince so ziskom predal a už som projekt nesledoval. Nevedel som aký majú progres a na čom robia. Zo začiatku som bol trochu skeptický a dal som si čas, aby som si ich produkty vyskúšal a bol som príjemné prekvapený.

Keď sa na platforme zaregistrujem, vidím, že na nej môžem obchodovať ako u klasického brokera, ale aj s kryptomenami, ktoré to sú? Ide teda o brokera, alebo kryptoburzu? Obchoduje sa na NAGA so skutočnými kryptomenami, alebo len CFDs?

Dá sa tam obchodovať množstvo kryptomien. Napríklad Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Dash, Zec, NEO, EOS a ďalšie. Jedná sa o CFD kontrakty, ktoré sa radia do sektoru kapitálového trhu. Naga markets by som skôr charakterizoval ako klasického brokera, ako krypto burzu. Dajú sa tu obchodovať aj akcie, indexy či Forex.

Čo ma veľmi zaujalo je sekcia TOP TRADERS, kde je rebríček najúspešnejších obchodníkov na tejto platforme. Znamená to, že môžem ich obchody sledovať respektíve ich automaticky kopírovať? Môžeš našim čitateľom vysvetliť ako to presne funguje?

Presne tak! Táto funkcia je čím ďalej populárnejšia. Klient vie kopírovať úspešných traderov. Ak si chce tradovať sám, tak pokojne môže. Ak sa však na to necíti, tak si môže pozrieť kompletné profily traderov a ich štatistiky. Aby toho nebolo málo, tak svoj kapitál vie medzi traderov aj rozdeliť. Klient vie teda diverzifikovať riziko a rozdeliť svoj kapitál napríklad medzi TOP 5 traderov.

top-traders

To znie zaujímavo. Môžem na platforme automaticky kopírovať napríklad aj tvoj obchody?

Pracujeme na tom a verím, že čo chvíľa áno. Nie je to však také jednoduché. Ak chce byť trader kopírovaný musí preukázať určitú kvalitu a hlavne históriu obchodov. Moja pozícia je tu skôr ako ambasádora pre ČR a SR trh. Ak sa však pustím aj do tejto sekcie, tak bude trvať pár mesiacov, kým si na platforme vytvorím patričnú históriu, aby som bol pre ľudí zaujímavý.

Viem, že Naga má aj vlastné kryptopeňaženky. Ako fungujú a aké kryptomeny sú podporované?

Na peňaženke je možné mať Bitcoin, Binanced Coin, Dash, Ethereum, Litecoin, XRP a Naga coin. Funguje ako klasická krypto peňaženka. Stačí keď mám Naga aplikáciu v mobile a z mobilu mám dostupné všetky funkcie. Exchange, wallet, naga academy a tak ďalej.

wallet-naga

Ako funguje sekcia automatického investovania? Môžeš našim čitateľom podrobnejšie popísať túto sekciu…

Veľmi zaujímavá funkcia, s ktorou som sa doteraz inde osobne nestretol. Klient si vie vybrať sektor, do ktorého chce investovať. Nejedná sa teda len o kryptomeny. Klient môže investovať aj do akcií, reštaurácií a podobne. Každé portfólio má mierne špecifické podmienky ako napríklad minimálna výška vkladu. V podstate by som to nazval ako indexy. Investovať sa dá od 500 dolárov. Keď si človek vyberie sektor, v ktorom chce investovať, tak sa mu investícia rozdelí do určitých akcií spoločností. Sektor si vie klient vybrať podľa výšky výnosu a hlavne rizikovosti.

autoinvest

Dajú sa cez platformu kúpiť kryptomeny? Aké majú zákazníci možnosti?

Samozrejme dajú sa cez Crypto Exchange. Je viacero platobných metód. Samozrejme si môžete vložiť kryptomeny ako Btc, Ltc, Eth a podobne. Vložiť kapitál sa dá aj cez Naga Card, platobnú bránu Trustly, alebo klasicky kartou Visa či Master Card.

Všimol som si, že je tam aj aké si vlákno, ktore pripomína nástenku na Facebooku respektíve Twitteri. Aká je tam aktivita užívateľov? Radia sa tam medzi sebou trejderi na obchodoch?

Presne tak. Naga má za cieľ vytvoriť akúsi sociálnu sieť pre traderov. Okrem toho, že vie klient kontaktovať aj tých najlepších traderov, tak vie svoje obchody konzultovať s obchodníkmi z celého sveta. Okrem sociálnej siete je novinkou aj messenger.

Viem, že Naga má aj vlastnú platobnú kartu. Znamená to, že si ju môžem objednať a budem ňou môcť platiť kryptomenami v obchodoch?

Mne akurát prišla domov. Je to Master Card, takže využitie takmer všade. Objednávka karty je úplne zdarma a prišla mi DHL službou. Na karte si môžem zvoliť ako menu euro, libru, alebo dolár. Nie je to teda krypto karta typu Wirex a podobne. Môžem ňou však platiť a vyberať peniaze z bankomatov všade po svete. Prípadne, ak som na dovolenke, tak si viem úplne jednoducho preliať peniaze z Exchange, alebo z marketu na svoju naga kartu a následne použiť. Môžem teda povedať, že mám zmenáreň, peňaženku, burzu aj platobnú kartu na jednom mieste.

Keď sme sa prvýkrát bavili o Naga, spomínal si, že dosť cielia na vzdelávanie trejdrov a v každom regióne chcú organizovať webináre. Pokiaľ viem, niečo také pripravuješ aj ty…

Toto je mojou úlohou. Ja osobne budem robiť webináre pre Slovensko a Česko. Náš úplne prvý sa bude konať 10.7. o [17:00] nášho času. Webináre budú podľa mňa unikátne a budeme tam prepájať fundament s technickou analýzou. Myslím si, že po informačnej a kvalitatívnej stránke nebudú mať konkurenciu.

>> Registrovať na Webinár sa môžete na tomto linku <<

>> Link na platformu Naga <<

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.