Sme aj na sociálnych sieťach

Rozhovory

Rozhovor o ICO Bethereum: Peter Gál o decentralizovanej platforme na stávkovanie, aktuálnom pre-sale a využití tokenu Bether

Článok

Peter Gál a Bethereum
Peter Gál a Bethereum

Kvalitných projektov so slovenským pozadím vo svete kryptomien zatiaľ až tak veľa nie je, preto sme veľmi radi, že sme dostali príležitosť vyspovedať Petra Gála, spoluautora decentralizovanej stávkovej aplikácie Bethereum, u ktorej práve prebieha pre-sale.

Rozhovor

Môžete popísať v čom sa odlišuje Bethereum od klasických stávkových kancelárií?

Bethereum je sociálna stávkovacia platforma, v ktorej hráči hrajú proti sebe, nie proti stávkovej kancelárii. Vyhráva teda vždy niekto z hráčov. Môžete si vytvoriť vlastné stávky vo verejných alebo privátnych skupinách. Tvorca stávky určuje, aká je výška vkladu, ako bude výhra delená a vyberie aj zápasy alebo iné udalosti z ponuky, ktoré sa budú tipovať. Hráči tipujú presný výsledok, nie sú viazaní a ani ovplyvnení kurzami, ktoré tvoria bookmakeri. Čím presnejšie tipy majú, tým viac bodov získajú. Hlavným diferenciátorom ale je, že Bethereum bude postavené na blockchain technológii a všetky transakcie budú uskutočnené v našej mene – Bether tokene a budú riadené Smart Contractom. Vďaka tomu je nemožné akýmkoľvek spôsobom meniť pravidlá počas hry, výhry budú vyplácané automaticky, ihneď po skončení posledného podujatia v danej stávke. V žiadnom prípade nemôže prísť k situácii, že hráči nedostanú vyplatené svoje výhry, alebo budú výplaty výhier zdržované alebo nejakým spôsobom krátené.

Pokiaľ ide o športové stávkovanie, kto sa postará o dennodennú ponuku na tipovanie? Bude to čiste v réžií užívateľov?

Naša ponuka bude od renomovaných poskytovateľov týchto služieb, ktorí poskytujú tento “feed” aj klasickým stávkovým kanceláriám, čiže hráč má minimálne rovnakú ponuku. Minimálne používam zámerne, pretože naša ponuka môže byť obohatená aj o zápasy nižších súťaží, ktoré sa v klasických stávkových kanceláriách nedajú tipovať z rôznych dôvodov. Tieto zápasy sú veľmi ľahko a lacno ovplyvniteľné, klasické stávkové kancelárie nemajú kapacity a nedisponujú ani dostatočným množstvom informácií o regionálnych súťažiach, takže by sa im veľmi ťažko určovali fixné kurzy a veľmi ľahko by sa dostali do nepríjemne nevýhodnej situácii voči hráčom. Bethereum je pripravené poskytnúť ponuku aj najnižších súťaží, pretože nie sme viazaní kurzami a nie sme motivovaní vyhrať nad hráčmi.

Stávku môžem urobiť napríklad so svojimi priateľmi. Čo ak však v sieti nebude nikto známy, koho by som mohol vyzvať? Môžem sa zapojiť do hocijakej stávky, ktorá bude v rámci siete uskutočnená?

Môžete vstúpiť do akejkoľvek stávky vytvorenej vo verejnej skupine. Vďaka tomu sa môžu vytvoriť naozaj obrovské skupiny s prakticky neobmedzenými výhrami.

V akej fáze vývoja sa projekt teraz nachádza?

Momentálne si je možné v AppStore stiahnuť Bethereum Lite. Je to ukážka, ako bude v budúcnosti vyzerať srdce Bethereum platformy. Môžete si vytvoriť stávku alebo vstúpiť do vytvorenej stávky, môžete tipovať s kamošmi alebo s úplne cudzími hráčmi.

Ide o nápad, v ktorého pozadí stojí viacero Slovákov. Môžete nám predstaviť váš tím a doterajšie kariéry tvorcov tohto projektu?

Bethereum som založil ja a Martin Herman. Ja mám mnohoročné skúsenosti z prostredia telco, IT a bankovníctva a Martin Herman je mimoriadne talentovaný mladý človek, ktorý svoju prvú appku vyvíjal už ako 17 ročný v Silicon Valley. Našim CEO je Giacomo Tognoni, ktorý má bohaté skúsenosti z marketingu, ale aj startupového prostredia v oblasti gamingu. Bethereum je kombináciou skúsených manažérov a biznismanov a mladých ambicióznych ľudí. Učíme sa od seba navzájom.

V akej fáze je ICO projektu? Koľko plánujete v rámci ICO vyzbierať?

Projekt sa nachádza vo fáze predpredaja. To znamená, že Smart contract na predaj a distribúciu BTHR tokenov je živý a prijímame prvé príspevky nad 25 ETH od súkromných a inštitucionálnych investorov. Potom prejdeme do fázy hlavného predaja, kde nie je stanovená žiadna minimálna suma, ale samozrejme bonus nebude taký vysoký ako v prvej fáze.  Hard cap projektu je stanovený na 25.000 ETH.

Môžete popísať, aké využitie bude mať v rámcu projektu Bethereum token, ktorý ponúkate v ICO?

Bether token bude jedinou zúčtovacou menou na platforme. Vzhľadom na to, že v rámci nášho projektu vyvíjame nástroje umožňujúce ľahší prechod do blockchainu, ako aj širšie využitie Smart contractov pre klasické online stávkovky, je našou finálnou ambíciou etablovať Bether token ako globálnu virtuálnu menu pre stávkovanie.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, TelegrameInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.