Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Robert Kiyosaki vyzdvihol kryptomeny nad zlato a nehnuteľnosti

Článok

Robert Kioysaki
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Autor populárneho bestselleru „Bohatý otec, chudobný otec“ Robert Kiyosaki je zjavne čoraz väčším fanúšikmi kryptomien. Najnovšie skonštatoval, že investície do nehnuteľnosti a zlata nemusia byť zárukou finančného úspechu, pretože čoraz väčší focus smeruje k digitálnym aktívam.

Kioysaki to naznačil počas rozhovoru s Anthonym Pomplianom, v ktorom uviedol: ,,Ako starému človeku mi chvíľu trvalo, kým som sa dostal ku kryptomenám, ale teraz ich kupujem. Myslím si, že je dôležité, a to najmä pre staršiu generáciu, pochopiť kryptografiu, pretože ide o svet, ktorý sa objavuje práve teraz a my, “realiťáci” a chlapci zameraní na zlato, sa postupne vytrácame.”

Zaujímavé je, že Kiyosaki vyzdvihuje kryptomeny dokonca aj pred zlatom práve v období, kedy zlato dosiahlo svoju najvyššiu hodnotu za posledných 9 rokov – vyše 1800 dolárov. Ekonomické obavy z pandémie koronavírusu a jej dopadov na svetového hospodárstvo zjavne vedú investorov k tomu, aby si hľadali bezpečný prístav, nuž a zlato sa javí byť ich tradičnou voľbou číslo jeden.

Naopak Bitcoin zatiaľ predpoklady toho, že má byť bezpečný prístavom úplne nenapĺňa, pretože aktuálne koreluje s akciami na historických hodnotách, kým jeho korelácia so zlatom sa v poslednom období úplne vytratila. Tejto téme sme sa venovali tu.

Korelácia Bitcoinu s akciami dosiahla nové all time high. Prečo to nie je pozitívne?

Hoci Bitocin má mnohé podobné vlastnosti ako zlato, čo sa týka kapitalizácie je oveľa menší než táto cenná komodita. Je preto aj náchylnejší na turbulencie na trhoch, obzvlášť ak ho predávajú inštitúcie, ktoré ho vnímajú inak než jeho hodleri a ľudia, ktorí v Bitcoin veria dlhodobo. Uvedomuje si to aj jeho propagátor a majiteľ digitálnej banky Galaxy Digital Michael Novogratz, ktorý otvorene priznal: ,,Mám pocit, že Bitcoin prevyšuje zlato, ale ľuďom aj tak hovorím, aby držali menej bitcoinov než zlata, pretože bitcoin je ešte nestály.”

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne