Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Robert Kiyosaki vyzdvihol kryptomeny nad zlato a nehnuteľnosti

Článok

Robert Kioysaki
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Autor populárneho bestselleru „Bohatý otec, chudobný otec“ Robert Kiyosaki je zjavne čoraz väčším fanúšikmi kryptomien. Najnovšie skonštatoval, že investície do nehnuteľnosti a zlata nemusia byť zárukou finančného úspechu, pretože čoraz väčší focus smeruje k digitálnym aktívam.

Kioysaki to naznačil počas rozhovoru s Anthonym Pomplianom, v ktorom uviedol: ,,Ako starému človeku mi chvíľu trvalo, kým som sa dostal ku kryptomenám, ale teraz ich kupujem. Myslím si, že je dôležité, a to najmä pre staršiu generáciu, pochopiť kryptografiu, pretože ide o svet, ktorý sa objavuje práve teraz a my, “realiťáci” a chlapci zameraní na zlato, sa postupne vytrácame.”

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Zaujímavé je, že Kiyosaki vyzdvihuje kryptomeny dokonca aj pred zlatom práve v období, kedy zlato dosiahlo svoju najvyššiu hodnotu za posledných 9 rokov – vyše 1800 dolárov. Ekonomické obavy z pandémie koronavírusu a jej dopadov na svetového hospodárstvo zjavne vedú investorov k tomu, aby si hľadali bezpečný prístav, nuž a zlato sa javí byť ich tradičnou voľbou číslo jeden.

Naopak Bitcoin zatiaľ predpoklady toho, že má byť bezpečný prístavom úplne nenapĺňa, pretože aktuálne koreluje s akciami na historických hodnotách, kým jeho korelácia so zlatom sa v poslednom období úplne vytratila. Tejto téme sme sa venovali tu.

Korelácia Bitcoinu s akciami dosiahla nové all time high. Prečo to nie je pozitívne?

Hoci Bitocin má mnohé podobné vlastnosti ako zlato, čo sa týka kapitalizácie je oveľa menší než táto cenná komodita. Je preto aj náchylnejší na turbulencie na trhoch, obzvlášť ak ho predávajú inštitúcie, ktoré ho vnímajú inak než jeho hodleri a ľudia, ktorí v Bitcoin veria dlhodobo. Uvedomuje si to aj jeho propagátor a majiteľ digitálnej banky Galaxy Digital Michael Novogratz, ktorý otvorene priznal: ,,Mám pocit, že Bitcoin prevyšuje zlato, ale ľuďom aj tak hovorím, aby držali menej bitcoinov než zlata, pretože bitcoin je ešte nestály.”

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.