Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Ripple žiada o úplne zamietnutie žaloby zo strany SEC

Článok

XRP
Pixabay.com

Spoločnosť Ripple vďaka niekoľkým čiastočným úspechom počas súdu s Americkou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC), ktorá ju žaluje, že v roku 2013 predávala neregistrované cenné papiere (tokeny kryptomeny XRP), podala návrh na úplne zamietnutie tejto žaloby.

SEC koncom roka 2020 žažaloval Ripple a jej dvoch hlavných predstaviteľov Brada Garlinghausea a Chrisa Larsena z toho, že v priebehu roka 2013 predávali XRP ako neregistrované cenné papiere vďaka čomu nelegálnym spôsobom nadobudli majetok v hodnote 1,3 miliardy dolárov. Nemalú časť týchto financií v hodnote stoviek miliónov dolárov si mali následne Garlinghouse a Larsen prerozdeliť vo forme odmien.

Ripple sa však v poslednom období podarilo počas súdu dosiahnuť dva významné momenty:

  • Presadila, aby SEC musela zverejniť dokumentáciu týkajúcu sa jej interných rozhovorov o kryptomenách Bitcoin a Ethereum. Ripple chce tieto dokumenty vidieť, aby v nich našla paralely spojené s XRP. SEC totiž vníma Bitcoin a Ethereum ako komodity. Ak by sa teda v dokumentoch našli dôkazy o tom, že popri Bitcoine a Ethereum zmieňovali aj XRP, bol by to dôkaz, že podobne vnímali aj XRP – čiže taktiež ako komoditu a nie cenný papier.
  • Sudkyňa Sarah Netbourneová nevyhovela žiadosti SEC o odhalenie finančných záznamov Brada Garlinghousea a Chrisa Larsena s odôvodnením, že finančné prevody na ich účtoch nemožno z pohľadu zákona dať do priamej súvislosti s predajom tokenov XRP. Inak povedané Garlinghouse a Larsen mohli nadobudnúť dané financie podľa jej názoru aj predajom iných aktív

Skutočnosť, že Ripple po nedávnych úspechoch na súde podala žiadosť o zrušenie žaloby ešte viac podporila sentiment okolo kryptomeny XRP. Tú po vypuknutí sporu so SEC odstránili zo svojej ponuky (alebo prerušili možnosť jej obchodovania) viaceré popredné kryptoburzy. Čerstvé informácie zo súdu však obnovujú dôveru voči XRP a špekuluje sa o obnovení možnosti obchodovania týchto tokenov na viacerých platformách.

Hodnota XRP v posledných dňoch výrazne rastie. Za posledných 7 dní (v čase písania článku) je v pluse 82% a za posledný deň +34%. Aktuálne sa XRP predáva za takmer 2 USD, pričom 1. januára stala jedna minca XRP len 0,24 USD.

CTO Ripple Labs odporúča predať časť kryptomien

V čase pozitívnych správ v súvislosti s XRP prichádzajú zaujímavé vyjadrenia CTO firmy Ripple Labs Davida Schwartza, ktorý na Twitteri odporučil investorom, aby predali časť svojich kryptomien, ak dosiahli zisky, ktoré by im mohli pozitívne zmeniť ich životnú situáciu.

,,Toto bude pravdepodobne môj najmenej populárny tweet, avšak ak máte kryptomeny v hodnote, ktorá môže zmeniť váš život, prosím začnite seriózne zvažovať, že niečo z nich predáte, aby ste redukovali vaše investičné riziko. Toto nie je žiadny druh predikcie ohľadom toho, čo bude robiť trh.”

Zdroj: decrypt.co

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne