Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Ripple má rozbehnutých niekoľko projektov v súvislosti s CBDC

Článok

Ripple
Pixabay.com

Z najnovších iniciatív spoločnosti Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP, je zrejmé, že intenzívne razí cestu spolupráce s vládami, čím sa myšlienková cesta tejto filmy na milé vzďaľuje Bitcoinu a jeho vízii decentralizovaného monetárneho systému.

Potvrdzujú to aj čerstvé správy od Anthonyho Welfarea, poradcu Ripple pre digitálne meny centrálnych bank (CBDC), podľa ktorej má Ripple rozbehnutých niekoľko pilotných projektov CBDC v rôznych krajinách.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Welfare v tweete, v ktorom reagoval na správy o aktivitách firmy v Bhutáne či Palau, potvrdil, že novinky v súvislosti s CBDC budú predstavené už v priebehu niekoľkých týždňov.

Snaha Ripple poskytnúť svoju súkromnú verziu XRP Ledger centrálnym bánkám nie je úplnou novinkou. Napríklad s Bhutánom pracuje na pilotnom projekte CBDC už od roku 2021, pričom neskôr sa pridal aj ostrovný štát Palau, pre ktorý by mala firma RIpple vytvoriť stablecoin krytý dolárom.

Ripple je taktiež partnerom think-tanku Digital Euro Association, do ktorého vstúpila vo februári. Toto združenie sa zameriava na rozvoj CBDC na starom kontinente.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.