Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Riešenie škálovania Ethereum je blízko, tvrdí zakladateľ Synthetix

Článok

ethereum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Hoci blockchain Ethereum je už o niečo menej preťažený, než bol v predchádzajúcich týždňoch, poplatky za transakcie v rámci DeFi protokolov častokrát môžu stáť aj 10-20 dolárov a tak je potreba riešenia škálovania Ethereum stále vysoko aktuálna.

Vysoké transakčné poplatky a dlhá doba čakania na realizáciu transakcie je problémom, ktorý musí Ethereum vyriešiť, ak sa má stať “decentralizovaným superpočítačom”, ako ho niektorí v minulosti radi označovali.

Našťastie pre tento ekosystém sa objavuje hneď niekoľko riešení problému škálovania, ktoré nemusia nutne súvisieť so spustením éry Ethereum 2.0, na ktorej kompletne dokončenie si budeme ešte musieť nejaký ten rok počkať. Ako upozornil portal CryptoSlate, viaceré novinky vyzerajú v tomto smere pre Ethereum veľmi sľubne.

Azda najväčší optimizmus najmä pre DeFi sector postavený na Ethereum vlieva projekt s názvom Optimistic Ethereum. Ide o riešenie na druhej vrstve, ktoré zdá sa veľmi dobre funguje v rámci testnetu.

Zakladateľ DeFi protokolu Synthetix, ktorý sa zapojil do testnetu, Kain Wawrick, si ho veľmi pochvaľuje. Optimistic Ethereum sa podľa neho stane v nasledujúcich 12 až 24 mesiacoch “DeFi Chainom“ a keď sa úspešné spustí jeho mainnet, všetci vraj zostanú v šoku.

Wawrick patrí medzi veľkých propagátorov DeFi. Nedávno uviedol, že obdobie, v ktorom sa aktuálne nachádzame, je obdobou Bitcoinu v roku 2016, teda pred veľkým bullrunom 2017. ,,Je skutočne šokujúce, aké podobne sú ľudské reakcie na rovnako podnety. Po tom ako v júli 2016 padol Bitcoin som nemohol nikoho presvedčiť, aby si kúpil Bitcoin za 500 dolárov,” uviedol zaujímavé prirovnanie s minulosťou.

Pokiaľ ide o škálovanie, Ethereum Optimistic nie je jediný projekt, ktorý by mu mohol pomôcť. Spustenie novej éry Ethereum 2.0 s označením Serenity sa očakáva už v novembri (pôjde len o prvú – nultú fázu celého procesu prechodu na Ethereum 2.0 so zavedením Proof of Stake konceptu).

Ďalšie nádejné riešenie pripravuje firma Starware, ktorá oznámila, že dokončila kompilátor, ktorý umožňuje ľahký preklad kódu zo Solidity na Cairo, nuž a Cairo je technológia škálovania na druhej vrstve, ktorá umožňuje developerom spúšťať smart kontrakty pre Ethereum.

Zdroj:  cryptoslate.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne