Kryptomeny
Regulátor OCC umožní federálnym bankám používať stablecoiny a blockchain

Čo regulátor, to iný názor na Bitcoin a kryptomeny. V USA sa názory na to, ako regulovať kryptosektor naprieč rôznymi orgánmi výrazne odlišujú. Kým SEC straší žalobou na Ripple, čo znervózňuje aj zvyšok altcoinovej scény, FinCEN chce nehoráznym spôsobom regulovať kryptomenové transakcie, v Kongrese sa bavia o zákone s názvom StableAct, tak regulátor Úrad kontrolóra meny (OCC) medzitým oznamuje pozitívnu správu pre adopciu digitálnych aktív.
Úrad kontrolóra meny (The Office of Comptroller of Currency – OCC), ktorý vedie známy fanúšik kryptomien Brian Brooks (v minulosti pracujúci vo funkcii výkonného riaditeľa Coinabse), v utorok oznámil, že národné banky a federálne sporiace inštitúcie môžu overovať, ukladať a zaznamenávať platobné transakcie ako nezávislý transakčný uzol (node).
Podľa názoru OCC sú distribuované knihy a technológie s nimi súvisiace efektívnym a rýchlym spôsobom ako presúvať finančné prostriedky. Z tohto oznámenia teda v jednoduchosti vyplýva, že banky na federálnej úrovni môžu používať stablecoiny a technológiu blockchian v rámci svojich služieb a vo vzťahu so svojimi zákazníkmi. Toto rozhodnutie podľa všetkého nebude znamenať, že banky začnú využívať okamžite stabelcoiny typu Tether. Skôr sad á očakávať, že ide o medzikrok, ktorý bude viesť o osvojeniu používania regulovaných stablecoinov.
Jerremy Allaire, ktorý je spoluzakladateľom a generálnym riaditeľom firmy Circle, ktorá prevádzkuje jeden z najznámejších stablecoinov USDC, na margo tejto informácie uviedol, že ide o obrovskú výhru pre kryptomeny a stablecoiny. ,,Sme na ceste k tomu, aby sa všetky hlavné ekonomické aktivity realizovali on-chain. Je úžasné vidieť takú misionársku podporu najväčšieho regulátora národných bánk v USA.”
Kým OCC zastáva z pohľadu regulácii jasný pro-kryptomenový postoj, iní regulátori žiaľ pristupujú k novovznikajúcemu thru menej pozitívne. Najmä FinCEN chce výrazne znížiť anonymitu transakcii tým, že chce prinúť vyžadovať KYC (osobných údajov) u takmer každej kryptomenovej transakcie v rámci americkej jurisdikcie.
Otázkou taktiež zostáva osud návrhu zákona o stablecoinoch s názvom StableAct z dielne poslankyne Rashidy Tlaib v snemovni reprezentantov USA. Ak by sa schválil, všetci emitenti stavblecoinov by museli byť regulovaní a teda na prevádzku takýchto stablecoinov by museli mať udelenú licenciu.
Pripomenúť treba tiež list Maxine Wetersovej, predsedkyne výboru pre finančné služby, ktorá adresovala budúcemu prezidentovi USA Joeovi Bidenovi list, v ktorom ho prakticky požiadala o to, aby prehodnotil vedenie OCC a teda aj pozíciu Briana Brooksa, keďže kroky tohto regulátora podľa jej názoru nie sú dostatočne koordinované s FinCEN (respektíve OCC zasahuje aj do oblasti, ktoré by mali byť pod kontrolou FinCENu).
Zdroj: decrypt.co

- Analýzy27.02.2021 11:04
BITCOIN REPORT: Indikátory vychladli. Rast Bitcoinu sa javí byť udržateľnejší
- Kryptomeny3.03.2021 7:40
Grayscale kúpila 80% všetkych vo februári vyťažených Litecoinov
- Bitcoin26.02.2021 7:49
Globálny fond predáva bitcoiny, aby kúpil Cardano a Polkadot
- Bitcoin3.03.2021 7:33
S2F model: Bitcoin do konca roka výrazne nad $100 000?
- Cardano1.03.2021 7:48
Grayscale zaostruje na Cardano, Polkadot ale aj na viaceré DeFi projekty
- Bitcoin26.02.2021 7:46
Charles Hoskinson tvrdí, že Bitcoin zomrie, ak nezačne inovovať
- Bitcoin26.02.2021 7:45
Coinbase mieri na burzu. Odhalila zisky, koľko vlastní BTC a aké sú riziká kryptotrhu
- Bitcoin2.03.2021 13:22
Aké sú riziká investovania do Bitcoinu, Ethereum a Cardano? (I.)